Motor odpalił na dobre. Wygrał i jest liderem!

Trwa dobra passa piłkarzy II-ligowego Motoru. Zespół trenera Przemysława Delmanowicza odniósł drugie z rzędu zwycięstwo - tym razem w Krakowie pokonał Garbarnię 2:1 (0:0).
W drużynie znad Bystrzycy zadebiutował rutynowany Maciej Tataj, który został wypożyczony z Dolcanu Ząbki. Na razie gola nie strzelił, ale grał tylko 35 minut. Ekipa lubelska, jadąc do Krakowa, nie ukrywała, że interesuje ją odniesienie zwycięstwa, jednak w pierwszej połowie to gospodarze stwarzali sobie więcej okazji strzeleckich i kilkakrotnie groźnie uderzali na lubelską bramkę. W 24. minucie potężnie strzelił Tomasz Ogar, ale znakomicie spisał się jednak Paweł Lipiec. W 38. minucie piłka po uderzeniu Krzysztofa Kalemby o centymetry minęła bramkę Motoru. Lublinianie mieli sporo kłopotów z organizacją gry ofensywnej i nie wypracowali sobie czystych sytuacji strzeleckich.

Obraz gry diametralnie zmienił się po przerwie. Już w 50. minucie w polu karnym Garbarni ręką zagrał Mateusz Kowalski, a "jedenastkę" na gola zamienił Damian Falisiewicz. Po chwili Motor prowadził już 2:0 - w polu karnym nieczysto uderzył Mateusz Broź, który zresztą przyszedł do Motoru właśnie z Garbarni, piłka trafiła jednak pod nogi Damiana Jaronia, który wepchnął ją do siatki. Gospodarze podrażnieni takim stanem rzeczy ruszyli mocniej do ataku i w 65. minucie po akcji Tomasza Kalickiego i strzale Jakuba Góreckiego uzyskali gola kontaktowego. Od 73. minuty Garbarnia grała z przewagą jednego zawodnika - drugą żółtą kartkę w czasie zaledwie czterech minut zarobił bowiem Rafał Król. Krakowianie do końca próbowali naciskać lublinian - jednak nie wykorzystali znakomitych okazji, które mieli w 85. minucie Kalemba i w 88. minucie Byrski.

Garbarnia Kraków 1 (0)

Bramka: Górecki (65.)

Motor Lublin 2 (0)

Bramki: Falisiewicz (50. -k), Jaroń (53.)

Garbarnia: Jękot - Piszczek Ż, Kowalski, Pluta, Byrski - Kalicki (67. Kaczor), Kalemba, Metz, Górecki, Fedoruk (69. Abdalla) - Ogar (46. Laszczek).

Motor: Lipiec - Wróblewski Ż, Karwan, Udarević, Falisiewicz - Koziara, Ptaszyński (69. Król Ż, Ż, Cz), Jaroń (65. Wrzesiński), Kądzior, Sedlewski Ż - Broź (55. Tataj).

Wyniki pozostałych spotkań III kolejki: Znicz Pruszków - Pelikan Łowicz 3:1, Legionovia Legionowo - Olimpia Elbląg 1:2, Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy 1:1, Wigry Suwałki - Limanovia Limanowa 1:1, Siarka Tarnobrzeg - Radomiak Radom 2:1, Pogoń Siedlce - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1. Concordia Elbląg - Stal Rzeszów 0:0. Mecz Olimpia Zambrów - Stal Mielec odbędzie się 18 września.