Derby dla Bogdanki. Motor pogrążył jego były junior

W test-meczu rozegranym w Łęcznej pierwszoligowa Bogdanka Łęczna pokonała drugoligowy Motor Lublin 3:0. Dwie bramki dla łęcznian zdobył grający w zeszłym sezonie w... Motorze Damian Szpak.
Szpak, który po zakończeniu sezonu nie kontaktował się z lubelskim klubem od początku sezonu przygotowawczego, szuka miejsca w innych zespołach. Po testach w Cracovii teraz młodzieżowiec trafił do łęczyńskiej Bogdanki. Młody napastnik zdobył w pierwszej połowie spotkania dwie bramki dla GKS i pokazał się z dobrej strony. Po przerwie faworyci z Łęcznej dołożyli do swojego dorobku jeszcze jednego gola. Strzelił go w 87. minucie inny z testowanych przez trenera Jurija Szatałowa piłkarzy Nikołaj Kozaciuk. Sprawdzani przez sztab Bogdanki byli także Wojciech Lisowki z Piasta Gliwice, grający już kiedyś w Łęcznej Paweł Sasin z Dolcanu Ząbki i czeski 26-letni pomocnik Lukas Bielak z MFK Ruzomberok.

O angaż w ekipie znad Bystrzycy walczą natomiast występujący już niegdyś w Motorze Łukasz Młynarski (pomocnik), grający do tej pory w Bogdance Damian Kwiatkowski (pomocnik), bramkarz Grzegorz Wnuk (MKS Kluczbork) oraz Amerykanie: stoper Christian i pomocnik Archer.

GKS Bogdanka 3

Szpak (36., 45.), Kozaciuk (87.)

Motor Lublin 0

GKS: Socha (46. Prusak) - Lisowski (65. Oziemczuk), Szmatiuk (65. Kalkowski), Bielak, Sasin (78. Wiązowski) - Zuber (30. Kozaciuk), Nowak, Gamla (46. Nikitović), Niedziela, Szałachowski - Szpak (78. Paluch).

Motor: Wnuk (46. Lipiec) - Falisiewicz (46. Zieliński), Christian (46. Ptaszyński), Karwan (46. Wróblewski), Bronowicki - Archer (46. Węska), Król (46. Kursa), Orzędowski (46. Buchina), Sedlewski (46. Młynarski) - Migalewski (46. Kwiatkowski). Grali również: Fortuna, Bednarski, Kamola, Wolski.