Motor ruszył, ale już bez reprezentanta Ugandy

W czwartek na stadionie lekkoatletycznym Startu piłkarze II-ligowego Motoru Lublin rozpoczęli przygotowania do sezonu 2013/2014. Na zajęciach pojawiło się 29 zawodników.
Zajęcia drużyny trenera Przemysława Delmanowicza rozpoczęły się od testów sprawnościowych. Na porannym treningu z dotychczasowego składu Motoru pojawili się: Michał Ciarkowski, Grzegorz Bronowicki, Piotr Karwan, Dawid Ptaszyński, Paweł Lipiec, Karol Kostrubała, Artur Węska, Radosław Kursa, Kacper Horodeński, Marcin Kufrejski, Patryk Czułowski, Damian Falisiewicz i Kamil Wolski. Z pierwszym zespołem trenowali też juniorzy - Adrian Ogorzałka, Mateusz Bednarski, Sebastian Marconi, Damian Kamoli i Karol Niećko.

Oprócz znanego lubelskiej publiczności Rafała Króla, który jest bardzo bliski podpisania kontraktu z Motorem, na treningu pojawiło kilku innych testowanych przez Delmanowicza piłkarzy. Byli to Krzysztof Bodziak, Michał Wołos, Grzegorz Wojdyga, Marconi, Karol Niećko, Damian Kamola i Mateusz Bednarski.

O godzinie 16 odbyła się gierka wewnętrzna, na której pojawiło się kilku kolejnych testowanych graczy z regionu. Z Motorem niemal na pewno pożegnają się natomiast reprezentant Ugandy Vincent Kayizzi (przebywa na testach w Zawiszy Bydgoszcz), Łukasz Matuszczyk i Piotr Klepczarek. W sobotę Motor w pierwszym sparingu przed sezonem 2013/2014 zagra na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. W środę 3 lipca lublinianie zmierzą się zaś na boisku rywali z Radomiakiem, a trzy dni później spotkają się w Rzeszowie ze Stalą. 13 lipca Motor czeka już mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski, w której lublinianie zmierzą się z trzecioligową Elaną Toruń.