Motor przegrał w Pruszkowie i nadal jest niepewny ligowego bytu

Motor Lublin wciąż musi obawiać się spadku do III ligi. Podopieczni Przemysława Delmanowicza w niedzielę ulegli na wyjeździe Zniczowi Pruszków 0:3 i nad strefą spadkową mają tylko trzy punkty przewagi.
Początek meczu należał do Motoru. Dwukrotnie w dobrej sytuacji znalazł się Michał Ciarkowski, jednak najpierw zatrzymali go defensorzy, a następnie golkiper Znicza Paweł Pazdan. Później do głosu doszli gospodarze, którzy odważniej ruszyli pod bramkę strzeżoną przez Tomasza Ptaka. Do 35. minuty obie ekipy wyprowadzały groźne ataki, jednak brakowało im szczęścia przy wykończeniu akcji. Wtedy jednak wreszcie rozwiązał się worek z golami dla Znicza. Marcin Rackiewicz dośrodkował piłkę w pole karne, a ta niespodziewanie znalazła się w siatce po błędzie bramkarza Motoru. Drugi cios lublinianie otrzymali tuż przed przerwą. Marcin Bochenek dograł do Rackiewicza, a ten przytomnie uderzył z pierwszej piłki i zapisał na swoim koncie drugie trafienie.

Siedem minut po rozpoczęciu drugiej części gry było już praktycznie po meczu. Po raz kolejny katem Motoru okazał się Rackiewicz, który wykorzystał kontrę po stracie gości w środku pola i tym samym skompletował hat tricka.

Do końca spotkania oba zespoły miały jeszcze po kilka niezłych okazji do zmiany wyniku, ale futbolówka tego dnia chciała wpaść do siatki tylko po uderzeniach Rackiewicza. W 82. minucie Motor miał nawet rzut karny po faulu Arkadiusza Jędrycha we własnej szesnastce, jednak Michał Ciarkowski trafił w poprzeczkę.

Porażka ze Zniczem oznacza, że Motor wciąż nie może być pewny drugoligowego bytu. O bardzo ważne w kontekście utrzymania punkty lublinianie powalczą już w środę, kiedy podejmą walczącą o awans Puszczę Niepołomice.

Znicz Pruszków 3 (2)

Rackiewicz (35., 45., 52.)

Motor Lublin 0

Znicz: Pazdan - Bochenek, Jędrych, Jędrzejczyk, Tomas - Januszewski (84. Biedrzycki), Machalski Ż (89. Majewski), Kucharski, Rackiewicz (76. Niksiński), Banaszewski (90. Sierociński) - Paluchowski.

Motor: Ptak - Falisiewicz, Kursa, Ptaszyński Ż, Bronowicki - Kądzior (80. Szpak), Kostrubała (68. Kosiarczyk), Ciarkowski, Migalewski Ż (56. Horodeński), Jovanović (63. Wolski) - Węska.

Sędziował Maciej Lewicki (Gdańsk).

Pozostałe wyniki: Wigry Suwałki - Pelikan Łowicz 1:2, Wisła Puławy - Stal Rzeszów 1:0, Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 0:1, Unia Tarnów - Stal Stalowa Wola 0:1, Siarka Tarnobrzeg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0, Resovia - Wisła Płock. Mecze Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce i Concordia Elbląg - Olimpia Elbląg zakończyły się po zamknięciu wydania "Gazety".