Zimowy paraliż trwa. Przełożony kolejny mecz Motoru

Motor Lublin pierwszy mecz wiosennej rundy sezonu 2012/2013 miał rozegrać 10 marca. W czwartek odwołane zostało już trzecie spotkanie, jakie lublinianie mieli rozegrać w tym miesiącu. W sobotę Motor miał podjąć Stal Rzeszów, jednak nic z tego nie wyjdzie.
Niestety, fatalna pogoda sprawia, że lublinianie na rozegranie spotkania poczekają przynajmniej do 30 marca. Po derbach Lubelszczyzny, czyli potyczką z puławską Wisłą i meczu z Pelikanem Łowicz, odwołano również mecz ze Stalą Rzeszów. Następne spotkanie Motor ma rozegrać w kolejną sobotę, kiedy w Elblągu zmierzy się z miejscową Olimpią.

Wszystko to sprawia, że najbliższe miesiące będą dość ciężkie dla piłkarzy grających w żółto-biało-niebieskich trykotach. Konieczność nadrobienia zaległych spotkań sprawi, że będą musieli grać nie tylko w weekendy, ale również środy, przez co zawodnicy szybko mogą poczuć zmęczenie, co zapewne odbije się na ich grze. Podobny problem mają jednak też inne ekipy II ligi wschodniej. Z zaplanowanych do tej pory dwóch kolejek rozegrano zaledwie pięć spotkań, a już wiadomo, że w trakcie trwania trzeciej do skutku dojdą najwyżej dwa mecze (wciąż nie są one przełożone) - Wigier Suwałki z Garbarnią Kraków i Resovii ze Zniczem Pruszków. Prognozy nie są jednak zbyt optymistyczne i można się spodziewać, że żaden z graczy drugiej ligi nie kopnie piłki w meczu ligowym w tej serii spotkań.