W "karnym" sparingu Motor uległ GKS Bełchatów ME

W sparingu drugoligowego Motoru z drużyną Młodej Ekstraklasy GKS Bełchatów lublinianie przegrali 2:5. Obie bramki dla Motoru zdobył z rzutów karnych Rafał Niżnik. Również dwa gole po "jedenastkach" strzelili piłkarze z Bełchatowa.
Lublinianie do spotkania z młodzieżowcami GKS podeszli w eksperymentalnym zestawieniu, bowiem jutro czeka ich kolejny sparing z trzecioligowym Ursusem Warszawa, w którym Motor ma zagrać już w najsilniejszym zestawieniu. W tym starciu na placu gry wreszcie pojawi się Ugandyjczyk Vincent Kayizzi, który w piątek przyleciał do Polski.

W potyczce z GKS na murawie pojawił się więc nawet szkoleniowiec drużyny lubelskiej Piotr Świerczewski, który wraz z doświadczonym Rafałem Niżnikiem dyrygował drugą linią "żółto-biało-niebieskich". Niżnik zdobył dwie bramki, wykorzystując rzuty karne podyktowane za faule na Kamilu Wolskim i Dawidzie Ptaszyńskim. Górę nad doświadczeniem tej dwójki wzięło jednak zgranie młodzieżowej ekipy z Bełchatowa. Dla zespołu z Młodej Ekstraklasy bramki strzelali Damian Gul (dwie, jedna z karnego), Łukasz Wroński (również dwie) oraz dołączony do juniorskiej ekipy 31-letni Grzegorz Baran (także po "jedenastce"!).

W zespole z Lublina w drugiej połowie grał testowany 19-letni Adrian Olszewski z ŁKS Łódź. Gościnnie w ekipie Piotra Świerczewskiego wystąpił również Brazylijczyk Edson.

- W sparingu zagrała młodzież, podstawowy skład odpoczywał przed grą z Ursusem. W ostatnich dniach mieliśmy trochę ciężkiej pracy kondycyjnej między innymi sporo zajęć na siłowni. Dziś nie chodziło więc o wynik, a o to, żeby zawodnicy trochę się rozbiegali po dużym zmęczeniu - skomentował test-mecz kierownik Motoru Siergiej Michajłow.

GKS Bełchatów Młoda Ekstraklasa 5 (2)

Gul (23., 65.), Baran (39. - k.), Wroński (50., 62. - k.)

Motor Lublin 2 (0)

Niżnik (oba z karnych)

GKS: Baranowski (46. Paprocki) - Wroński, Flis, Szymański (70. Sitarz), Szymorek (70. Raś) - Wroński, Baran, Gul, Żurek (70. Grzejda) - Poźniak (70. Cukiernik), Zięba.

Motor: Ptak (46. Olszewski) - Świech, Ptaszyński, Mazurek - Szpak, Świerczewski, Niżnik, Edson, Horodeński - Wolski, Węska.