Do Radomska pojechali po formę na wiosnę. Zagrają z Legią i Zawiszą

Ekipa drugoligowego Motoru Lublin w poniedziałek wyjechała na obóz przygotowawczy do Radomska. Zespół prowadzony przez Piotra Świerczewskiego szlifować formę na tamtejszych obiektach będzie dwa tygodnie. Zgrupowanie czeka również juniorów lubelskiego klubu.
Na obóz przygotowawczy w poniedziałek po południu wyjechało 22 zawodników. Wśród nich znalazło się trzech graczy przymierzanych obecnie do pierwszego zespołu przez Piotra Świerczewskiego. Są to 16-letni wychowanek Motoru Kamil Wolski (zdobył bramkę w ostatnim sparingu z pierwszoligowym Dolcanem Ząbki), obrońca Widoku Lublin Patryk Mazurek oraz 18-letni defensor GKS Bogdanka Marcin Świech. Do Radomska dojechać mają jeszcze Bartosz Romańczuk (wraca do pełni sprawności po urazie) oraz Vincent Kayizzi, który wciąż jeszcze załatwia formalności związane z wizą.

Podczas pobytu w Radomsku lublinianie rozegrają trzy spotkania sparingowe. W najciekawszym z nich w środę 20 lutego zmierzą się z Legią w Warszawie, 23 lutego z pierwszoligowym Zawiszą w Bydgoszczy, zaś 2 marca z Ursusem (znów w Warszawie).

Już w sobotę swoje zgrupowanie rozpoczęli natomiast młodzieżowcy Motoru - juniorzy młodsi i trampkarze. Przygotowanie odpowiedniej formy ważne będzie przede wszystkim dla tych pierwszych, którzy niedawno wywalczyli awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów, w której rywalizować będą z młodzieżowymi ekipami Wisły Kraków, Sandecji Nowy Sącz, Korony Kielce, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Stali Mielec i Karpat Krosno.Kadra Motoru na obóz w Radomsku:

Mateusz Oszust, Paweł Lipiec, Tomasz Ptak, Damian Falisiewicz, Dawid Ptaszyński, Piotr Karwan, Łukasz Matuszczyk, Michał Ciarkowski, Karol Kostrubała, Rafał Niżnik, Radosław Kursa, Damian Kądzior, Piotr Klepczarek, Artur Węska, Ivan Jovanović, Igor Migalewski, Damian Szpak, Patryk Czułowski, Kamil Wolski, Marcin Świech, Patryk Mazurek oraz Grzegorz Bronowicki. Dotrzeć mają: Bartosz Romańczuk, Vincent Kayizzi.