16-latek dał Motorowi remis z pierwszoligowcem. Są nowi na testach

Motor Lublin w sparingu z pierwszoligowym Dolcanem Ząbki zremisował 1:1. Spotkanie było nietypowe - grano bowiem cztery kwarty po 30 minut.
Spotkanie rozegrane w Pruszkowie było bardzo wyrównane. Przez dwie pierwsze kwarty utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Warto zanotować, że w 49. minucie za brzydki faul czerwoną kartką ukarany został Rafał Grzelak, co rzadko zdarza się w meczach kontrolnych.

Motor na prowadzenie wyszedł w 75. minucie, kiedy bramkarza Dolcanu pokonał włączony właśnie na próbę do pierwszego zespołu Piotra Świerczewskiego Kamil Wolski. 16-letni wychowanek Motoru, który znakomicie spisuje się w juniorskich rozgrywkach, potwierdził tym samym, że ma spory potencjał.

Wydawało się już, że drugoligowiec sprawi niespodziankę, pokonując ekipę z Ząbek, jednak na dziesięć minut przed końcem sparingu defensywa lublinian sprokurowała rzut karny, który na wyrównującą bramkę zamienił Bartosz Wiśniewski.

Podczas sparingu trener Świerczewski sprawdzał kolejnych zawodników. Byli to Rafał Sikorski z drużyny Młodej Ekstraklasy Śląska Wrocław, Adrian Olszewski z ŁKS, Marcin Świech z Bogdanki Łęczna, Tevin Ojirogbe grający niegdyś w Unii Tarnów oraz 23-letni Amerykanin Jason Villagomez testowany w przeszłości m.in. przez ŁKS.Dolcan Ząbki 1

Wiśniewski 110. - karny

Motor Lublin 1

Wolski 75.Dolcan: Leszczyński - Cichocki, Piotr Klepczarek I, Grzelak CZ, Zjawiński, Bazler, Koziara, Piesio, Tataj, Świerblewski, Piątkowski oraz Humerski, Kryczka, Jakubik, Piekarz, Hirsz, Dybiec Ż, Sasin, Matuszek, Pielaciński, Wiśniowski Ż, Kubicki, Tomczykowski.Motor: Olszewski - Falisiewicz, Karwan, Ptaszyński, Klepczarek, Kursa Ż, Kostrubała, Kądzior, Matuszczyk, Migalewski Ż, Jovanović oraz Lipiec, Ptak, Oszust, Tevin, Świech, Horodeński, Czułowski, Villagomez, Sikorski Ż, Szpak, Wolski, Węska, Ciarkowski.