Przegrana Motoru z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Piłkarze lubelskiego Motoru mogą już zapomnieć o utrzymaniu w I lidze. W środę w Ostrowcu Świętokrzyskim podopieczni Bogusława Baniaka przegrali z KSZO 0:1 (0:0).
Po fatalnym dla Motoru spotkaniu z Wisłą Płock [Motor przegrał 3:4 - przyp. red.] trener lubelskiej drużyny - Bogusław Baniak zapowiadał, że w meczu z KSZO nastąpi kilka zmian w składzie. Na środku obrony Brazylijczyka Carlosa zastąpił wracający do gry po kontuzji barku Dawid Ptaszyński, a w środku pola miejsce Kamila Hempela i Radosława Kursy zajęli Marcin Popławski (z Wisłą nie zagrał z powodu nadmiaru żółtych kartek) i Paweł Adamiec. Miejsce w bramce lubelskiej drużyny zachował natomiast Dawid Dłoniak, który dostał od trenera Baniaka drugą szansę.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli Motorowcy. Ich akcje były składniejsze niż te tworzone przez KSZO, ale podobnie jak działania gospodarzy, nie przynosiły one wymiernego efektu w postaci bramek. Zawodnicy z Lublina pokazywali dużą wolę walki i grali ostro, często na pograniczu faulu. Po 31 minutach gry boisko musiał opuścić pomocnik KSZO Adrian Frańczak, który ucierpiał po ostrym wejściu Rafała Króla.

Dobrych sytuacji do zdobycia gola w pierwszej części meczu nie miała żadna z drużyn i do przerwy było 0:0.

Drugą połowę spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze. Wśród nich najbardziej widoczny był ten, który w meczu z GKS Katowice zapewnił KSZO remis, czyli Marcin Folc. Napastnik ekipy z Ostrowca Świętokrzyskiego kilkakrotnie starał się pokonać Dawida Dłoniaka, ale bez rezultatu.

W 68. minucie meczu dobrą okazję do zdobycia bramki mieli lublinianie. Po składnej akcji całej drużyny sam na sam z Michałem Wróblem znalazł się Marek Fundakowski, ale zamiast strzelać na bramkę, podał piłkę do Wojciecha Białka. Ten nie zdążył jednak oddać strzału, ponieważ w ostatniej chwili piłkę spod jego nóg wybił Łukasz Szymoniak.

Trzynaście minut później KSZO objęło powadzenie, którego nie oddało już do końca spotkania. Z rzutu wolnego kapitalnie uderzył Łukasz Matuszczyk, a futbolówka wylądowała w samym "okienku" bramki Motoru.

Motor do końca nie rezygnował i szukał okazji do wyrównania, ale wynik już się nie zmienił.