Sport.pl

Sukces nad Brdą. Pszczółka AZS UMCS pokonała wicemistrza Polski

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS zrewanżowały się Artego za porażkę w pierwszej rundzie na własnym parkiecie. Teraz akademiczki pokonały bydgoszczanki nad Brdą, a do zwycięstwa poprowadziła je Tess Madgen.
Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Początek tej potyczki miał bardzo wyrównany charakter, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W 5. minucie, po trafieniu Uju Ugoki, akademiczki wygrywały 13:10. Potem jednak role się odwróciły i Artego nie tylko odrobiło straty, ale odskoczyło na cztery punkty. Ostatecznie po pierwszej kwarcie wygrywały gospodynie 19:17.

Druga była równie zacięta. Wprawdzie po rzucie dobrze dysponowanej Deneshy Stallworth przewaga Artego wzrosła do sześciu punktów (23:17), ale lublinianki ambitnie goniły - i dopięły swego. W końcówce rzut Asii Boyd dał Pszczółce dwupunktowe prowadzenie, ale riposta bydgoszczanek była natychmiastowa i na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 31:31.

Początek trzeciej odsłony należał do akademiczek, które zaczęły stopniowo zwiększać przewagę. Po dwóch trójkach z rzędu Tess Madgen na tablicy wyników widniał rezultat 39:31 dla drużyny lubelskiej. Gospodynie zerwały się do odrabiania strat i częściowo im się to udało, bo po kolejnym trafieniu Stallworth dystans zmalał do trzech punktów (38:41). Końcówka należała jednak do zespołu trenera Krzysztofa Szewczyka i do ostatniej kwarty lublinianki przystępowały z zapasem pięciu punktów. Taka też różnica była na koniec spotkania, choć w pewnym momencie Pszczółka prowadziła już 13 punktami, ale Artego w końcówce zdołało nieco zmniejszyć straty.

W następnej kolejce Pszczółka AZS UMCS spotka się 21 grudnia na własnym parkiecie z mistrzem Polski Wisłą Can-Pack Kraków.

Artego Bydgoszcz 58

Pszczółka AZS UMCS Lublin 63

Kwarty: 19:17, 12:14, 13:18, 14:14

Artego: Stallworth 23, Reid 13, Szczechowiak 8, Międzik 6, Armstrong 2 oraz Suknarowska 4, Niedźwiedzka 2.

Pszczółka AZS UMCS: Madgen 20 (4), Boyd 11, Ugoka 9, Jujka 6, Owczarzak 5 (1) oraz Dobrowolska 6, Dorogobuzowa 4, Mistygacz 2.