Sport.pl

TBV Start pojedzie do Ostrowa Wlkp. już bez Małeckiego

W swoim przedostatnim tegorocznym spotkaniu wystaępujący w Tauron basket Lidze koszykarze TBV Startu spotkają się w Ostrowie Wielkopolskim z BM Slam Stalą. W tym spotkaniu w barwach lublinian nie zagra już Grzegorz Małecki.
Umowa z tym zawodnikiem została rozwiązana za porozumieniem stron. Ten 32-letni rzucający występował w zespole czerwono-czarnych od początku sezonu 2015/2016. W poprzednich rozgrywkach był wybijającym się graczem lubelskiego zespołu, choć drużyna grała słabo. Małecki notował średnio 8,8 pkt w meczu, 2,6 zbiórki oraz 2,1 asysty. Niestety w tym sezonie nie spełniał pokładanych w nim nadziei.

Natomiast do TBV Startu został wypożyczony z Rosy Radom Łukasz Bonarek. Zawodnik ten ma 23 lata, mierzy 201 cm i występuje na pozycji skrzydłowego. W Lublinie ma grać do końca tego sezonu.

Wracając do meczu w Ostrowie Wlkp., to za faworyta tej potyczki należy uznać gospodarzy, którzy do tej pory wygrali pięć spotkań i sześciokrotnie schodzili z parkietu pokonani. W ostatniej kolejce ograli w Gdyni Asseco 76:68. Najskuteczniejszymi graczami w zwycięskim zespole byli Aaron Johnson, który zdobył 16 punktów oraz Szymon Szewczyk i Shawn King (po 12).

Z kolei drużyna trenera Davida Dedka wygrała w tym sezonie tylko raz, a w dziesięciu meczach musiała uznać wyższość rywali. Przed tygodniem lublinianie ulegli u siebie mistrzowi Polski Stelmetowi BC Zielona Góra 63:85. Najwięcej punktów dla gospodarzy rzucił Stefan Balmazović - 19.

Początek sobotniego spotkania w Ostrowie Wlkp. wyznaczono na godz. 18.Więcej o: