Finał Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie

Na torze w Karolinie rozegrano finałową rundę Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. Na starcie stanęło ponad 80 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a także z Białorusi i Ukrainy.
Były to już szóste i zarazem ostatnie zawody w tej edycji. Zorganizował je lubelski KM Cross. Wyścigi rozpoczęły najmniejsze motocykle z klasy MX Mini. Tu wygrał Dawid Zaremba z gdańskiej grupy Cobra Motors, kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy z Białorusi - Mark Rusecki i Artur Stepańczuk. Natomiast w klasie MX65 zwyciężył Piotr Kajrys z KTM Warszawa przed Bartoszem Popielnickim z Gdańska, a trzecią lokatę wywalczył Zaremba. Z kolei w kl. MX85 faworytem był wicemistrz Polski Wiktor Małecki z KM Cross. Wygrał pierwszy wyścig, ale w drugim miał defekt i ostatecznie pierwsze miejsce zajął Aleksander Świrczak (KTM Warszawa), drugie Kamil Pawłowski z Łęcznej, a Wiktor Małecki uplasował się na trzeciej pozycji.

W klasie Początkujących najlepszy okazał się Kamil Paszkowski, a za nim zostali sklasyfikowani Karol Grochowski i Rafał Cudo. Natomiast w klasie Open C zwyciężył Piotr Mirek przed Aleksandrem Stepańczukiem i Maksymilianem Malinowskim.

W klasie Weteranów zdecydowanie triumfował Piotr Morawski, który wyprzedził Lesława Oczosia i Ireneusza Demianiuka. Natomiast w królewskiej klasie Open A bezkonkurencyjny był podwójny mistrz Polski (w klasach Open i MX2) Karol Kędzierski (KM Cross). Pozostałe miejsca na podium zajęli Patryk Zdunek z Gdańska i Paweł Płochocki z Warszawy. W klasie Open B wygrał Damian Musiał, drugie miejsce zajął Arkadiusz Pryk, a trzecie Grzegorz Antoniak (obaj KM Cross).

Rywalizacja quadów była wewnętrzną sprawą KM Cross. Najszybszy był Artur Szczebak, który wyprzedził Łukasza Tyndela i Jarosława Wiśniewskiego.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU