Mistrz Polski z Łodzi sprawdzi lubelskich imienników

Meczem z Budowlanymi Łódź rugbiści Budowlanych Lublin rozpoczną w niedzielę rundę rewanżową Pucharu Polski Ekstraligi. Zdecydowanym faworytem są goście, którzy w minionym sezonie wywalczyli tytuł mistrza kraju.
Jak wiadomo rozgrywki Ekstraligi będą się teraz odbywały w innej formule. Od 2017 roku rywalizacja będzie się toczyła systemem wiosna - jesień, a nie jak do tej pory jesień - wiosna. To sprawiło, że teraz drużyny znalazły się niejako w okresie przejściowym i walczą o Puchar Polski Ekstraligi, natomiast pełny sezon zacznie się dopiero wiosną.

Część zespołów traktuje pucharowe zmagania jako okazję do zgrania zespołu, zebrania doświadczeń, aby w być w pełni gotowymi do przyszłorocznej rywalizacji w Ekstralidze. W tej chwili drużyny walczą w dwóch czterozespołowych grupach. W grupie A, gdzie występuje zespół z ul. Krasińskiego prowadzą Budowlani Łódź, którzy zgromadzili 10 punktów. W pierwszej rundzie ekipie trenera Stanisława Więciorka nie udało się wygrać żadnego spotkania. Z łodzianami drużyna lubelska przegrała 7:52, uległa także Pogoni Siedlce i gdyńskiej Arce. Nie da się ukryć, że w meczu z łódzkimi imiennikami to pasmo porażek będzie lublinianom ciężko przełamać.

Początek spotkania, które odbędzie się na bocznym boisku Areny Lublin przy ul. Sportowej wyznaczono na godz. 15.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU