Zespół Marcina Gorata bez szans. AZS UMCS Lublin zwycięski

Występujący w II-lidze koszykarze AZS UMCS rozegrali pierwszy w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Inauguracja była udana, bo lubelscy akademicy bez najmniejszych problemów pokonali ŁKS AZS UŁ SG Łódź.
Było to już drugie zwycięstwo zespołu trenera Przemysława Łuszczewskiego w tych rozgrywkach. Przed tygodniem pokonali na wyjeździe KU AZS UJK Kielce. Wracając do spotkania z łodzianami, którym patronuje sam Marcin Gortat to w zasadzie była to potyczka bez historii. Goście ani razu nie prowadzili. Tylko w pierwszej kwarcie AZS UMCS mógł się w pewnym momencie czuć zagrożony. Po trafieniu Mateusza Wiśniewskiego gospodarze prowadzili już 13:2. To ich chyba uśpiło, bo drużyna łódzka zaczęła skutecznie odrabiać starty i na dwie minuty przed końce kwarty, po dwóch rzutach wolnych Marcina Kuczmery, przewaga stopniała do jednego punktu (13:12). Akademicy wzięli się jednak w garść i znowu odskoczyli. Ostatecznie tę cześć spotkania wygrali 18:12. Potem dystans już tylko rósł. Przed ostatnią odsłoną lublinianie wygrywali 55:40, a w czwartej kwarcie ta przewaga jeszcze wzrosła i ostatecznie AZS UMCS zwyciężył różnicą 18 punktów.

W następnej serii spotkań drużyna lubelska spotka się 9 października w Kutnie z Pro-Basketem.

AZS UMCS 75

ŁKS AZS UŁ SG 53

Kwarty: 18:12, 19:14, 18:14, 20:13).

AZS UMCS: Karolak 21 (1), Wiśniewski 12, Marciniak 10 (1), Dusiło 8, Tradecki 7 (1) oraz Krzeszowski 9 (1), Jagoda 4, Beczek 2, Kowalczuk 2, Stefaniuk.

ŁKS AZS UŁ SG: Bartoszewicz 9, Wal 9 (1), Gwardecki 6 (1), Świt 6 (2), Kochaniak oraz Trepka 9 (1), Mazurowicz 4, Kuczmera 10, Dominiak, Fabiszewski, Dróżdż.

Wyniki pozostałych spotkań II kolejki: KS Shmoolky Warszawa - Stal Stalowa Wola 84:69, KU AZS UJK Kielce - ŁKS Pro-Basket Kutno 1-7-62, Tur Basket Bielsk Podlaski - KK Warszawa 64:75, AZS PŚl Galeria Echo Kielce - TBV Start II Lublin 83:57, Sokół Ostrów Mazowiecka - Rosa Sport Radom 65:62, Żubry Leo-Sped Białystok - Syntex Księżak Łowicz 69:71.