Wisła nie przestraszyła się lidera. Z Zagłębiem na remis

Piłkarze beniaminka - puławskiej Wisły podejmowali przewodzące I-ligowej stawce Zagłębie Sosnowiec. Wprawdzie w tabeli oba zespoły dzieliło aż 14 pozycji, ale na boisku padł remis 1:1.
Sosnowiczanie po raz drugi zagrali pod wodzą nowego trenera. W ubiegłym tygodniu Jacka Magierę, który objął stołeczną Legię zastąpił Jarosław Araszkiewicz. Debiut nowego szkoleniowca trudno uznać za udany wszak jego zespół przegrał u siebie z Olimpią Grudziądz 3:5. Tak więc Zagłębie chciało się w Puławach za to niepowodzenie zrehabilitować. Gospodarze też nie mieli ostatnio za dobrej passy i niebezpiecznie grawitowali ku dolnym rejonom tabeli.

Wprawdzie pierwsi do natarcia ruszyli sosnowiczanie i kilka razy niepokoili Andrzeja Witana, ale to Wisła mogła uzyskać prowadzenie. W 19. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Konrad Nowak, ale niestety piłka trafiła w poprzeczkę.

W rewanżu też potężnie strzelił Sebastian Dudek, lecz puławski bramkarz nie dał się zaskoczyć. Tak więc do przerwy kibice goli nie zobaczyli.

Na początku drugiej połowy znowu zaatakowali goście. Groźnie uderzył Arkadiusz Najemski. Z upływem czasu gracze Wisły się otrząsnęli i z kolei oni stworzyli sobie sytuacje do zdobycia bramki. Bliski szczęścia był Sylwester Patejuk, jednak nie zdołał pokonać bramkarza gości.

W 57. minucie z prowadzenia cieszyli się jednak gracze Zagłębia. Francuz Vamara Sanogo przeprowadził indywidualną akcję i pokonał bezradnego golkipera Wisły. Puławianie jednak się nie załamali i ambitnie dążyli do odrobienia start. Jakuba Szumskiego niepokoili Nowak i Jakub Smektała, lecz górą był bramkarz z Sosnowca. Niewiele jednak brakowało, aby to Zagłębie strzeliło drugiego gola, ale na szczęście dla drużyny trenera Roberta Złotnika, Wojciech Łuczak minimalnie chybił. Ataki gospodarzy jednak nie słabły i ich wysiłki zostały w końcu uwieńczone powodzeniem. W 86. minucie Patejuk przedarł się po skrzydle, dośrodkował, a Michał Budzyński doprowadził do wyrównania.

W następnej serii spotkań Wisła podejmie 8 października Miedź Legnica.