Górnik gra z Lechem Poznań. Mobilizacja w szeregach gospodarzy

W piątek piłkarze Górnika zmierzą się z Lechem. - Grać w piłkę poznaniacy potrafią, ale nie przeceniałbym ich umiejętności. My także mamy swoją jakość i powalczymy - zapowiada Andrzej Rybarski, trener łęcznian.
Zespół Kolejorza nie spisuje się na miarę oczekiwań. Na początku sezonu Lech zanotował serię porażek. Wprawdzie z upływem czasu poznaniacy zaczęli grać lepiej, ale trener Jan Urban stracił zajęcie. Z końcem sierpnia zastąpił go Nenad Bjelica. Pod wodzą Chorwata poznaniacy rozegrali trzy mecze - wygrali, przegrali i zremisowali. Ten ostatni wynik osiągnęli w minionej kolejce, kiedy to w obecności 40 tys. widzów zagrali u siebie z Arką Gdynia i było 0:0.

Podziałem punktów zakończyło się też wyjazdowe spotkanie Górnika ze szczecińską Pogonią, z tym że tu padł wynik 1:1. Gola dla łęcznian strzelił Bartosz Śpiączka, jednak z powodu urazu nie dograł do końca meczu. W tej sytuacji występ tego zawodnika przeciwko Lechowi też stoi pod znakiem zapytania. Aktualnie wyżej w tabeli plasuje się Kolejorz, który z dorobkiem 12 pkt zajmuje ósme miejsce. Górnik zgromadził o dwa punkty mniej, co daje 13 lokatę. - Po przyjściu nowego trenera Lech bardziej walczy, dlatego też kluczowe dla tego spotkania mogą się okazać aspekty wolicjonalne - dowodzi trener Rybarski. - Nastawienie musi być bojowe, ale my nie patrzymy na Lecha, skupiamy się na sobie.

Dodatkowym smaczkiem tego spotkania będzie występ w zespole Lecha Jana Bednarka, który w ubiegłym sezonie bronił barw Górnika. - Fajnie będzie spotkać się z Jankiem. Przed i po meczu będziemy kolegami, jednak w trakcie spotkania rywalami - mówi Sergiusz Prusak, bramkarz Górnika i kibic... Lecha. - To prawda, że jestem sympatykiem poznańskiego klubu, ale na boisku nie ma to żadnego znaczenia, bo wiem gdzie gram i chcę zdobyć trzy punkty. Poza tym odkąd występuję w Łęcznej jeszcze nigdy z Lechem nie wygraliśmy, więc najwyższa pora, aby to zmienić. I dodaje: Kolejorz jest siedmiokrotnym mistrzem Polski, a my na takie drużyny szczególnie się mobilizujemy, o czym najlepiej przekonała się stołeczna Legia, którą ograliśmy.

Podczas spotkania zostanie przeprowadzona kolejna zbiórka na leczenie dotkniętej ciężką chorobą trzyletniej Amelki.

Początek piątkowego meczu na Arenie Lublin wyznaczono na godz. 20.30.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUPrzewidywane składy:

Górnik: Prusak - Komor, Gerson, Szmatiuk, Leandro - Bonin, Drewniak, Danielewicz, Hernandez, Piesio - Śpiączka.

Lech: Putnocky - Kędziora, Bednarek, Nielsen, Kadar - Makuszewski, Gajos, Tetteh, Majewski, Pawłowski - Robak.

Zdjęcie LANKI UMBRO AURORA FG 81024UDRD Zdjęcie Lanki Puma EVOPOWER 4.3 TRICKS FG 103624 Zdjęcie Lanki Puma EVOSPEED 14 FG 103264
LANKI UMBRO AURORA FG 81024... Lanki Puma EVOPOWER 4.3 TRI... Lanki Puma EVOSPEED 14 FG 1...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info