W Memoriale Zdzisława Niedzieli najlepsi ostrowianie

Koszykarze TBV Startu zajęli trzecie miejsce w rozegranym w Lublinie Memoriale Zdzisława Niedzieli. Zwyciężyła Slam Stal Ostrów Wielkopolski.
Warto dodać, że turniej odbył się w hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich, która nosi imię Zdzisława Niedzieli, znakomitego niegdyś trenera, a wcześniej świetnego i bardzo wszechstronnego sportowca. To właśnie On doprowadził koszykarzy Startu do największych sukcesów w historii klubu z medalami mistrzostw Polski seniorów i juniorów włącznie. Trener Niedziela zmarł 21 grudnia 2010 roku w wieku 80 lat.

Wracając do samego turnieju to rywalizowały w nim cztery zespoły Tauron Basket Ligi - oprócz gospodarzy zagrały drużyny BM Slamu Stali Ostrów Wielkopolski, Miasta Szkła Krosno i tarnobrzeskiej Siarki.

W pierwszym dniu imprezy lublinianie zmierzyli się z zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego. Mecz był bardzo wyrównany, ale TBV Start wygrał tylko pierwszą kwartę - w pozostałych nieznacznie lepsi byli rywale. W drużynie gospodarzy najskuteczniejszymi graczami byli Brandon Peterson i Michał Jankowski. Pierwszy z nich zdobył 21 punktów, a drugi 11.

Natomiast w spotkaniu drugiej pary Siarka uległa Miastu Szkła 72:74. Zwycięzcy pierwszych spotkań spotkali się następnego dnia w finale. W tej rywalizacji ostrowianie okazali się lepsi i pokonali drużynę z Krosna 77:68.

Z kolei w meczu o trzecie miejsce TBV Start pokonał Siarkę 76:59, choć do przerwy nic nie wskazywało na to, że drużyna trenera Andreja Zakelja odniesie tak wysokie zwycięstwo. Spotkanie było niezwykle wyrównane, a gospodarze mieli kłopoty ze skutecznością strzelecką. O wszystkim przesądziła trzecia kwarta wygrana przez lublinian 26:11. To sprawiło, że w ostatniej części gry lubelski szkoleniowiec dał także szansę pogrania klubowej młodzieży.

Wyniki memoriału

Siarka Tarnobrzeg 72

Miasto Szkła Krosno 74

Kwarty: 16:21, 17:28, 18:14, 21:11. Siarka: Brown 22, Bandura 12, Jakóbczyk 12, Welsh 10, Patoka 7, Nelson-Henry 4, Malczyk 3, Brown 2, Musijowski. Miasto Szkła: Woolridge 20, Maddox 12, Wyka 10, Małgorzaciak 9, Oczkowicz 7, Dłuski 6, Rduch 6, Bręk 2, Czerapowicz 2, Pełka.

TBV Start Lublin 70

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 80

Kwarty: 16:15, 14:16, 25:27, 15:22. TBV Start: Peterson 21, Jankowski 11, Małecki 9, Wiggins 9, Grzeliński 6, Trojan 6, Balmazović 4, Dłoniak 4, Matysek , Łoś, Pelczar, Uniłowski. BM Slam Stal: Jefferson 16, Majewski 14, Troupe 10, Johnson 9, Chanas 8, Koreniuk 8, Ochońko 6, Zębski 5, Kaczmarczyk, 2, Nikołow 2.

BM Slam Stal 77

Miasto Szkła Krosno 68

Kwarty: 20:16, 16:16, 22:14, 19:22. Stal: Jefferson 13, Majewski 13, Troupe 12, Johnson 11, Kaczmarczyk 10, Nikołow 8, Chanas 5, Koreniuk 2, Zębski 2, Ochońko 1. Miasto Szkła: Wyka 15, Woolridge 12, Pełka 10, Dłuski 9, Czerapowicz 6, Oczkowicz 6, Maddox 3, Rduch 3, Bręk 2, Małgorzaciak 2. TBV Start 76

Siarka 59

Kwarty: 13:15, 16:13, 26:11, 21:20. TBV Start: Jankowski 15, Balmazović 12, Dłoniak 12, Grzeliński 11, Wiggins 10, Peterson 7, Małecki 5, Uniłowski 2, Trojan 2, Matysek, Pelczar. Siarka: M. Brown 12, B. Brown 11, Welsh 10, Wojdyła 9, Malczyk 8, Patoka 6, Jakóbczyk 2, Nelson-Henry 1, Musijowski.