Chrobry stawał dzielnie, ale z Azotami poległ

Chrobry jeszcze w tym sezonie w PGNiG superlidze nie wygrał, Azoty zaś odniosły komplet zwycięstw. Oba te zespoły spotkały się w Głogowie. Niespodzianki nie było, lecz puławianie mieli niesłychanie ciężką przeprawę.
Gospodarze grają w grupie granatowej, a Azoty w pomarańczowej, więc zgodnie z nowym regulaminem bonusa nie było i zwycięzca zainkasował dwa punkty. O jeden więcej jest przyznawany, jeśli drużyny grają w tych samych grupach. Był to szczególny mecz dla Bartosza Jureckiego, który został wypożyczony do Azotów właśnie z Chrobrego. Podobnie było z Krzysztofem Tylutkim, który jest wychowankiem puławskiego klubu, a teraz broni barw głogowian.

Od początku gospodarze podyktowali bardzo twarde warunki gry i nie ustępowali brązowym medalistom mistrzostw Polski. Po dziesięciu minutach gry był remis 5:5. Niestety już w połowie pierwszej części spotkania złamał palec u ręki jeden w liderów Azotów - Piotr Masłowski i musiał opuścić boisko. W pewnym momencie wydawało się, że puławianie zdołają odskoczyć, bo prowadzili dwoma bramkami, ale Chrobry nie odpuszczał i do przerwy był remis 13:13.

Początek drugiej połowy należał do Chrobrego, który w 35. minucie wygrywał 17:15. Wprawdzie Azoty zdołały wyrównać, ale na dziesięć minut przed końcową syreną gospodarze znowu odskoczyli na dwa gole (23:21). W tym czasie drużyna puławska nie wykorzystała dwóch rzutów karnych. Zespół trenera Marcina Kurowskiego jednak po raz kolejny odrobił straty i znów był remis. Kiedy wydawało się, że dojdzie do dogrywki w ostatnich sekundach puławianie przechwycili piłkę, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Bartosz Kowalczyk.

Chrobry Głogów 25 (13)

Azoty Puławy 26 (13)

Chrobry: Stachera, Kapela - Kubała 8, Krzysztofik 4, Sićko 4, Sadowski 3, Świtała 2, Biegaj 1, Gujski 1, Płócienniczak 1, Tylutki 1, Sobut. Azoty: Koshovy, Bogdanov - Łyżwa 6, Prce 5, Jurecki 3, Krajewski 3, Skrabania 3, Kowalczyk 2, Sobol 1, Grzelak 1, Kuchczyński 1, Masłowski 1, Kubisztal, Petrovsky, Przybylski.

Kary: Chrobry - 10 min, Azoty - 6 min.

Sędziowali: Jakub Jerlecki i Maciej Łabuń ze Szczecina.