Pogoń dopadła Budowlanych. Druga przegrana lublinian

Rugbiści Budowlanych rozegrali pierwszy mecz Pucharu Polski Ekstraligi przed własną publicznością. Niestety zespół trenera Stanisława Więciorka nie sprostał mocnej Pogoni i uległ siedlczanom różnicą 19 punktów.
Była to druga przegrana lublinian, bo na inaugurację sezonu Budowlani ulegli w Łodzi swym imiennikom 7:25. Natomiast Pogoń wystartowała bardzo dobrze, bo przed tygodniem pokonała w Gdyni silną Arkę 25:23. W Lublinie też zespół siedlecki pokazał, że jest dobrze przygotowany do rozgrywek, a szczególną przewagę miał w formacji młyna. Już na początku spotkania goście objęli prowadzenie 5:0. Lublinianie nie zarazili się jednak i ambitnie próbowali odrabiać straty. Najpierw Oleksandr Leschschenko skutecznie wykonał rzut karny i było 3:5, a po kwadransie gry przyłożeniem popisał się Michał Świderski, podwyższył Leschschenko i na tablicy wyników widniał pierwszy i zarazem ostatni tego dnia remis (10:10). Więcej punktów i już w tym meczu Budowlanym zdobyć się nie udało, natomiast zespół z Siedlec skrzętnie wykorzystywał wszystkie błędy gospodarzy i ostatecznie wygrał 29:10.

W następnej kolejce drużyna lubelska spotka się 1 października z Arką w Gdyni.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUBudowlani Lublin 10 (10)

Pogoń Siedlce 29 (17) Skład Budowlanych: Oleksander Palianiytia, Michał Majcher, Robizon Kelberashvili, Wojciech Król, Michał Świderski 5, Piotr Wiśniewski, Stanisław Powała-Niedźwiecki, Jakub Jasiński, Jakub Bobruk, Miroslav Shuliak, Piotr Skałecki, Patryk Ćwieka, Piotr Psuj, Maciej Grabowski, Oleksandr Leschschenko 5 oraz Michał Pietrkiewicz, Arkadiusz Ziemak, Marcin Dzioch.