Sport.pl

Piłkarze ręczni Azotów Puławy ruszają do Pogoni

W tym sezonie rozgrywki PGNiG Superligi toczą się zupełnie innym rytmem, niż to było do tej pory. Wymogi ligi zawodowej sprawiają, że spotkania są rozgrywane w różne dni tygodnia. We wtorek piłkarze ręczni puławskich Azotów zmierzą się w Szczecinie z Sandrą SPA Pogonią.
Mecze puławian z Pogonią z reguły zawsze były bardzo zacięte, ale w ubiegłym sezonie dwukrotnie górą były Azoty. Zresztą Pogoń prezentowała się w minionych rozgrywkach słabiej i nie zdołała awansować do fazy play-off. Ten sezon także nie zaczął się dla szczecinian udanie, bo na inaugurację przegrali na wyjeździe z KPR RC Legionowo różnicą aż dziesięciu bramek (25:35). Co ciekawe grającym trenerem Pogoni jest doskonale znany w Puławach z racji występów w Azotach Wojciech Zydroń. On też był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu w Legionowie i rzucił sześć bramek. Sztab szkoleniowy drużyny ze Szczecina w ogóle jest interesująco skonstruowany, bo Zydroń prowadzi zespół wraz z innym czynnym graczem - Michalem Bruną. Jedno jest pewne - przed własną publicznością Pogoń będzie chciała zatrzeć nienajlepsze wrażenie z pierwszego meczu.

Z kolei Azoty są jakby na przeciwnym biegunie. Zespół trenera Marcina Kurowskiego wystartował znakomicie. Na inaugurację wysoko pokonał u siebie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski (34:24). W puławskiej drużynie udanie zadebiutował znakomity kołowy - jeden z najbardziej utytułowanych zawodników a Polsce - Bartosz Jurecki, a także bramkarz Walentyn Koszowy, który po latach powrócił do Azotów. Z wypożyczenia wrócił także Krzysztof Łyżwa i pokazał się z dobrej strony. Faworytem w tym spotkaniu będą brązowi medaliści mistrzostw kraju, ale gospodarze na pewno im zadania nie ułatwią.

Zwycięzca tej potyczki zainkasuje dwa punkty, a to z tego powodu, że Pogoń gra w grupie granatowej, a Azoty w pomarańczowej. Zgodnie z nowym regulaminem, gdyby oba zespoły występowały w tej samej grupie, to wygrany zdobyłby trzy punkty.

Początek wtorkowego spotkania wyznaczono na godz. 18.30.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU