Reprezentant Polski wzmocni trzeci zespół w kraju?

Przygotowujący się do sezonu piłkarze ręczni Azotów rozegrali ostatni mecz kontrolny. Pokonali u siebie Stal Mielec. W puławskim klubie pojawił się Bartosz Jurecki i wiele wskazuje na to, że może on wzmocnić drużynę brązowych medalistów mistrzostw kraju.
Po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, ten świetny i wielce utytułowany 37-letni obrotowy ogłosił, że kończy reprezentacyjną karierę. Z klubowej jednak nie zamierza rezygnować. Starszy z braci Jureckich - młodszy Michał także jest reprezentantem Polski - rozpoczął swoją przygodę z piłką ręczną w Tęczy Kościan, potem występował w Olimpii Piekary Śląskie, skąd przeniósł się do Chrobrego Głogów. Kolejnym etapem była gra w Bundeslidze, a konkretnie w S.C. Magdeburg, gdzie spędził dziewięć lat. W ubiegłym roku wrócił do Chrobrego, którego barwy reprezentuje do dziś. - Bartek był przez dwa dni w Pulawach i prowadziliśmy rozmowy co do jego gry w naszym klubie - potwierdza Jerzy Witaszek, prezes Azotów. - Obejrzał mecz ze Stalą i widzi się w naszym zespole. Problemem jest to, że ma on ważny kontrakt w Chrobrym i teraz ruch będzie należał do klubu z Głogowa oraz samego zawodnika. I dodaje: Ja z pewnością dojdę z Bartkiem do porozumienia.

Natomiast jeśli chodzi o sam mecz kontrolny ze Stalą, to nie zagrali w nim dwaj lewoskrzydłowi - Przemysław Krajewski, który jeszcze nie wrócił do zajęć po występie na igrzyskach olimpijskich i narzekający na uraz Adam Skrabania. Udanie zastąpił ich młody Kamil Śliwiński. Oczywiście zabrakło też kontuzjowanego Roberta Orzechowskiego, ale tego zawodnika czeka długa przerwa. Od samego początku spotkanie toczyło się pod dyktando puławian. Do przerwy drużyna trenera Marcina Kurowskiego prowadziła 16:10.

W pierwszych minutach po zmianie stron Stali udało się nieco zniwelować straty, ale potem wszystko wróciło do normy i ostatecznie Azoty wygrały różnicą siedmiu bramek.

Azoty Puławy 27 (16)

Stal Mielec 20 (10)

Azoty: Bogdanov, Koshovy - Petrovsky 4, Prce 4, Przybylski 4, Śliwiński 4, Kowalczyk 3, Łyżwa 3, Sobol 3, Masłowski 2, Grzelak, Kosiak, Kubisztal, Kuchczyński, Mielczarski.

Stal: Lipka, Barnaś - Kyrylenko 5, Chodara 4, Krępa 4, Janyst 3, Dementev 1, Kłoda 1, Krygowski 1, Wypych 1, Basiak, Łukawski, Rusin, Wilk.