Bazylianka najlepsza w turnieju z okazji Święta Wojska Polskiego

Na boisku Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie rozegrano XII Turniej Piłki Nożnej z okazji Święta Wojska Polskiego. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn. Najlepszy okazał się zespół Bazylianki.
- Pomyśleć, że to już 12 turniej. Przypomina mi się taka fajna historia z organizacją pierwszego turnieju - wspomina Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, współorganizator imprezy. - Chciałem do organizacji wciągnąć nasz Lubelski Garnizon. Ale to chyba była jeszcze wtedy za świeża data obchodów Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia. A ja jako chyba jako pionier, tak po piłkarsku chyliłem czoła wielkim wydarzeniom z 1920 roku. Przypomnę, że kiedyś dniem obchodów był tego święta był 12 października - rocznica walki pod Lenino. Dowódca Garnizonu Lublin odmówił współpracy i pierwszy turniej został zorganizowany w Pliszczynie. Wygrali Czarni Pliszczyn którzy w finale pokonali Vrotcovię Lublin 3:2.

I dodaje: - Ten turniej przypomina o ważnych wydarzeniach roku 1920 i lat 1939 - 1944, zapomnianych w PRL. Szanujmy zawsze i wszędzie nasze największe wydarzenia historyczne. Nikt nie jest w stanie zmienić historii. Tego co napisał czas nie da się zmienić, to pozostało w pamięci na zawsze. Dlatego organizuję te historyczne turnieje, tak po sportowemu zatrzymujemy się i pochylamy nad tymi najszlachetniejszymi stronami naszej historii.

Wracając do samych zawodów, to zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których grały systemem każda z każdym. Potem drużyny w zależności od zajętych miejsc walczyły o lokaty końcowe. W spotkaniu o pierwsze miejsce Bazylianka wygrała z FC Lubartowska 11:10, a swój sukces zawdzięcza w głównej mierze znakomitej postawie swojego bramkarza Damiana Gradziuka, który świetnie bronił nie tylko w finale, ale w całym turnieju. Bramki dla zwycięskiego zespołu zdobyli: Dariusz Drzazga 6 i Bartosz Marczak 5, dla pokonanych Adrian Kalinowski 6, Paweł Smietanka 3 i Ernest Szczuka 1.

Natomiast za najlepszego zawodnika imprezy uznano Sebastiana Króla (FC Lubartowska), bramkarza Damiana Gradziuka, a królem strzelców został: Dariusz Drzazga, który strzelił 15 goli.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUKlasyfikacja końcowa: 1. Bazylianka, 2. FC Lubartowska, 3. FC Felin, 4. FC Kozaki, 5. Barcelona, 6. Krasnoludki.

Zdjęcie Nike Performance Lanki (630861) Zdjęcie Adidas Performance Lanki (Iiq86) Zdjęcie LANKI NIKE MAGISTA OLA LANKI 651551-106
Nike Performance Lanki (630... Adidas Performance Lanki (I... LANKI NIKE MAGISTA OLA LANK...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info