Nabierają doświadczenia. Słowacki występ żużlowców KM Cross

Młodzi żużlowcy KM Cross w miniony weekend startowali za granicą. Lublinianie wystąpili w indywidualnym turnieju Słowackiej Federacji Motocyklowej, który rozegrano w słowackiej Żarnowicy.
Impreza miała charakter międzynarodowy, bo oprócz gospodarzy i Polaków wzięli w niej udział także żużlowcy z Czech, Holandii, Niemiec i Ukrainy. W sumie do rywalizacji przystąpiło 28 zawodników. Nietypowa była formuła zmagań, bo w rundzie zasadniczej żużlowcy startowali po pięciu, a w półfinałach i finale nawet po sześciu. W imprezie zwyciężył Orndrej Smetana z Czech przed swoim rodakiem Martinem Malkiem i Markiem Helmouthem (Holandia). Z zawodników lubelskich najlepiej wypadł Kamil Brzeziński, któremu niewiele zabrakło do awansu do ćwierćfinału.

- Cieszy mnie, że zostaliśmy zaproszeni na zawody do Żarnowicy. Jest to kolejny krok w drodze do osiągnięcia odpowiedniego stopnia wyszkolenia. Niespotykana formuła rozrywek w Polsce z racji szerokości toru dopuszczała do rywalizacji większa liczbę zawodników i była bardzo widowiskowa. Moi podopieczni czynili postęp z wyścigu na wyścig co możemy zauważyć w punktacji zawodów. Jestem zadowolony z postawy Krystiana Włodarczyka , który pokazał się z dobrej strony na starcie do XIX biegu jak i w jego powtórce. Cieszą zwycięstwa w wyścigach Kamila Brzezińskiego, Eryka Borczucha i Emila Peronia. Przed chłopakami już kolejne zawody, bo dziś w Krakowie zostanie rozegrana IV runda MDMP - podsumował trener KM Cross Robert Jucha.

Podobne odczucia miał po tym starcie miał Kamil Brzeziński. - Jestem bardzo zadowolony z mojego występu, po pierwszym starcie dokonałem korekt w motocyklu co spowodowało lepszą jazdę w kolejnych wyścigach . Do zakwalifikowania się do biegów finałowych zabrakło mi jednego punktu, ale wierzę ze w następnych zawodach będzie jeszcze lepiej - mówi zawodnik.

W turnieju Brzeziński zdobył 8 pkt (1, 3, 2, 2), Borczuch 7 (0, 1, 3, 3), Peroń 6 (2, 1, 3), Włodarczyk 5 (0, 1, 2, 2).

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU