Wisła nadal niepokonana. Wygrała i to bez napastników

Przygotowujący się do sezonu piłkarze beniaminka I ligi - puławskiej Wisły rozegrali kolejny mecz kontrolny. W Jedlini zmierzyli się z Radomiakiem i wygrali 3:1.
Zespół radomski prowadzi bardzo znany trener Verner Liczka, który był szkoleniowcem m.in. Banika Ostrawa, Górnika Zabrze, a z krakowską Wisłą wywalczył mistrzostwo Polski. Puławianie z konieczności zagrali w nieco eksperymentalnym składzie, bo tym razem zabrakło napastników, gdyż zarówno Konrad Nowak, jaki i Mateusz Olszak nie byli w pełni sił. Nie zagrał także Patryk Słotwiński. Swoje problemy miał także Radomiak, bo już w 4. minucie z powodu kontuzji musiał opuścić boisko Michał Grudniewski, a klika minut później z tego samego powodu zszedł Mateusz Spychała.

Początek spotkania był wyrównany, ale z upływem czasu zaczęła się zarysowywać przewaga drużyny trenera Bohdana Bławackiego. W 31.minucie prowadzenie dla Wisły uzyskał Jakub Sołdecki. Puławianie poszli za ciosem i wkrótce wygrywali już 2:0, a strzelcem gola był Piotr Darmochwał.

Po zmianie stron walka była bardziej wyrównana, a w 76. minucie radomianie strzelili kontaktowego gola, którego autorem był Maciej Filipowicz. Natomiast wynik spotkania na 3:1 ustalił tuż przed końcem spotkania Szymon Wiejak.

Już w piątek Wisła rozegra następny mecz - w rundzie wstępnej rozgrywek o Puchar Polski zmierzy się w Częstochowie z Rakowem. Początek tego spotkania wyznaczono na godz. 17.

Radomiak Radom 1 (0)

Wisła Puławy 3 (2)

Bramki: Filipowicz (76.) - Sołdecki (31.), Darmochwał (38.), Wiejak (88.).

Wisła: Penkowec (46. Witan) - Turzyniecki (70. Popiołek), Pielach (66. Maksymiuk), Gusocenko (46. Budzyński), Litwiniuk (56. Duda) - Sołdecki (46. Pożak), Maksymiuk (56. Wiejak), Głaz (77. zawodnik testowany I), Patejuk (46. Sedlewski), Szczotka (46. zawodnik testowany II) - Darmochwał (46' Tetych).

Radomiak: Szady (46. Banasiak) - Spychała (13. Stróżka), Grudniewski (4. Kucharski), Gurzęda (46. Zakrzewski), Sulkowski (46. Janik) - Brągiel (46. Gilewski), Kościelny (46. W. Puton), Bemba (46. Gawron), Agu (70. Kościelny), Stanisławski (46. Filipowicz) - Leandro (46. Cupriak).