Wybitny reprezentant Polski trenerem Budowlanych

Jak wiadomo w nadchodzącym sezonie rugbiści lubelskich Budowlanych zagrają w ekstralidze. Zmieniła się nie tylko klasa rozgrywek, ale także trener. Od nowego sezonu zespół będzie prowadził Stanisław Więciorek.
Można powiedzieć, że Więciorek jest ikoną polskiego rugby, bo w reprezentacji Polski rozegrał największą ze wszystkich zawodników ilość spotkań - w biało-czerwonych barwach wystąpił aż 65 razy. Jest wychowankiem lubelskiego klubu. Grał też w AZS AWF Warszawa, gdańskiej Lechii, francuskich SA Vierson i RC Istres oraz Posnanii Poznań. Pięciokrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski - raz z AZS AWF i czterokrotnie z Lechią. Ma w swym dorobku także cztery srebrne medale MP - w tym dwa z lubelskimi Budowlanymi, a także pięć brązowych krążków (dwa z Budowlanymi). Zdobył również kilka razy Puchar Polski, także z Budowlanymi - z tym, że w tym przypadku jako trener. Trzykrotnie został uznany za rugbistę roku. Był też reprezentantem Europy zarówno w rugby 15, jak i 7. Karierę sportową zakończył w 2009 roku. Potem zajął się pracą szkoleniową, prowadził m.in. lubelskich Budowlanych i Pogoń Siedlce, z którą w sezonie 2013/2014 wywalczył wicemistrzostwo Polski i został trenerem roku Polskiego Związku Rugby. Więciorek zastąpił Sebastiana Berestka, który jest

oficerem regionalnym rugby i robi to najlepiej w Polsce, a teraz skoncentruje się na pracy z młodzieżą i działalności nad dalszym rozwojem tej dyscypliny. - Celem jaki stawiamy przed trenerem Więciorkiem jest zajęcie jak najlepszego miejsca w nadchodzącym sezonie i przygotowanie drużyny do rywalizacji po każdym względem, czyli fizycznym, psychicznym i techniczno-taktycznym - mówi Jacek Zalejarz, prezes Budowlanych. - Na razie umowa będzie obowiązywała do końca roku z opcją przedłużenia o kolejny. Pod koniec grudnia spotkamy się z trenerem i przeanalizujemy dotychczasowe dokonania oraz wyciągniemy wnioski. Chcemy jednak, aby nasza współpraca trwała przez dłuższy okres czasu.

W przyszłym sezonie w rozgrywkach nastąpi prawdziwa rewolucja, mianowicie będą się one toczyły nie jak do tej pory systemem jesień - wiosna, ale wiosna - jesień. Ekstraliga i I liga ma liczyć po osiem drużyn. Będą też walczyli II-ligowcy. Finałowy mecz o mistrzostwo kraju ma być rozgrywany zawsze w Narodowe Święto Niepodległości, czyli 11 listopada.

W związku z tym kluby czeka okres przejściowy i jesienią drużyny będą walczyły o Puchar Polski na każdym poziomie rozgrywek. Rywalizacja w ekstralidze rozpocznie się wiosną 2017 roku.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUZobacz także
  • Leszek Dunecki: Przyznam, że jestem w lekkim szoku
  • W pierwszym meczu barażowym o awans do II ligi piłkarze Motoru przegrali na Arenie Lublin z Olimpią Elbląg 0:1. Jedyną bramkę zdobył w 85. minucie meczu Paweł Piceluk, były napastnik Motoru Lublin, nie chciany w klubie z al. Zygmuntowskich. Co ciekawe napastnik Olimpii Elbląg w mijających rozgrywkach III ligi zdobył aż 32 bramki. Piceluk strzelił w sobotę na Arenie jeszcze jedną bramkę, ale sędzia dopatrzył się spalonego. - Wydaje mi się, że bramkę zdobyłem prawidłowo - mówił po meczu Paweł Piceluk. - Przegraliśmy pierwszy mecz, ale jeszcze nic straconego - podkreślali piłkarze Motoru. Zacięty mecz, w którym obydwa zespoły miały kilka szans do zdobycia bramki obejrzało aż 8 919 widzów. To tegoroczny rekord frekwencji na Arenie Lublin na meczu piłkarskim. Mimo porażki piłkarze Motoru wciąż są w grze. W środę o godz. 17 w Elblągu rewanż. Motorowi da awans każde zwycięstwo jedną bramką. W przypadku rezultatu 1:0 dla naszych sędzia zarządzi dogrywkę. A jeśli i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia arbiter zarządzi rzuty karne. A więc do środy. Trzymamy kciuki.

Jest terminarz III ligi. Motor zaczyna na Arenie Lublin
  • Wiesław Pawłat Reprezentacyjni lekkoatleci zazdroszczą piłkarzom