X Turniej Piłki Nożnej "Lubelski Lipiec 80". Triumf Krasnoludków 

Na boisku SP nr 52 w Lublinie rozegrano X Turniej Piłki Nożnej "Lubelski Lipiec 80". Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów. Najlepsza okazała się drużyna Krasnoludków.
Impreza została rozegrana systemem pucharowym, co poniekąd wymusiła zmienna pogoda. Deszcz kilkakrotnie torpedował przebieg turnieju, ale ostatecznie udało się zawody przeprowadzić do końca. Warto przypomnieć, że pierwszą imprezę z tego cyklu zorganizowano w 2007 roku na boisku SP 30. Wówczas najlepsza okazała się drużyna FC Bronowice.

- Wielki szacunek dla robotników lubelskiego lipca 1980, to im poświęcony jest ten turniej - mówi Zbigniew Furman, prezes TKKF Omega, współorganizator zawodów. - Ta lawina wystąpień dała początek wielkiemu dziełu i rezultacie doprowadziła do historycznych przemian, które dały Polsce całkowitą suwerenność. Solidarność stała się znana na wszystkich kontynentach naszego globu. Bardzo dziękuję tym, którzy włączyli się w organizację tego turnieju., a szczególnie radnemu Piotrowi Gawryszczakowi i animatorowi Orlika na Felinie Pawłowi Kucharewiczowi.

Wracając do samego turnieju, to w finale Krasnoludki pokonały Francję 8:5. Za najlepszego zawodnika imprezy uznano Dawida Adamczyka (Francja), bramkarza Kalila Błaszczaka (Walia), a królem strzelców z dorobkiem ośmiu bramek zoatał Dariusz Drzazg z Krasnoludków.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUWyniki: Bazylianka - AC Milan 6:2, FC Pszczółki - Francja 6:6 (karne 4:5), Walia - FC Felin 3:1, Krasnoludki - FC Bronowice 6:4; półfinały: Francja - Bazylianka 5:4, Walia - Krasnoludki 2:7; o III miejsce: Walia - Bazylianka 0:0 (karne 7:6); finał: Francja - Krasnoludki 5:8.