W meczu kontrolnym Górnik lepszy od Jagiellonii

Piłkarze Górnika Łęczna rozegrali pierwszy sparing przed nadchodzącym sezonem. Zespół trenera Andrzeja Rybarskiego pokonał w Siemiatyczach wystepującą także w ekstraklasie Jagiellonię Białystok 2:0.
Łęcznianie testowali w tym meczu aż czterech graczy, ale jak zwykle ich nazwiska owiane są mgłą tajemnicy. Piątym na upartego mógłby być Damian Szpak, który jest wprawdzie zawodnikiem Górnika, ale ostatnio był wypożyczony do Orląt Radzyń Podlaski.

Zespół z Łęcznej od początku nadawał ton grze. Dogodne sytuacje do strzelenia gola mieli Grzegorz Bonin i Szpak. W 32. minucie wysiłki Górnika zostały uwieńczone powodzeniem. Jeden z zawodników testowanych zdecydował się na uderzenie i piłka po rykoszecie wylądowała w siatce bramki białostoczan. Do wyrównania mógł doprowadzić Łukasz Burliga, ale spudłował.

Po zamianie stron nadal dominowali łęcznianie. Najbliższy szczęścia był Tomasz Nowak, lecz piłka po jego strzale wylądowała na spojeniu słupka z poprzeczką. W 60. minucie było już jednak 2:0, a zdobywcą bramki był Maciej Szmatiuk.

Kolejny mecz kontrolny Górnik zagra 29 czerwca z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Jagiellonia Białystok 0

Górnik Łęczna 2 (1) Bramki: zawodnik testowany (32.), Szmatiuk (60.).

Jagiellonia: Drągowski (46. Gugeszaszwili) - Burliga (46. Asatiani), Sołowiej, Guti (46. Wasiluk), Pajnowski (46. Straus) - Frankowski (46. Kaczmarczyk), Góralski (46. Szymonowicz), Romańczuk (46. Grzyb), Świderski (46. Falon Ż), Abayomi (46. Mackiewicz) - Smolarczyk.

Górnik: zawodnik testowany - Jakubik, Kalkowski, Bielak, Leandro Ż (46. Sasin) - Bonin (46. zawodnik testowany), zawodnik testowany, Nowak, Danielewicz, zawodnik testowany - Szpak (46. Pitry) oraz Szmatiuk, Szysz, Tymiński,.

Sędziował: Grzegorz Kawałko z Augustowa.