Mistrzowskie ściganie. Można już się zapisywać na MP MTB XCE

Lublin będzie gospodarzem Mistrzostw Polski MTB XCE. Impreza zostanie rozegrana 7 sierpnia 2016 roku na Starym Mieście. Można już zgłaszać akces do startu w tej imprezie.
Od tego roku sprinty MTB zostały wyodrębnione z programu Mistrzostw Polski XCO. Dlatego też w tym sezonie odbędą się dwie imprezy rangi mistrzowskiej w cross-country. Na lubelskim Starym Mieście już od 2012 roku odbywają się miejskie sprinty rowerowe pod nazwą "Lublin City Race", które przed dwoma laty weszły w skład cyklu "Eliminator MTB". Nad Bystrzycą zresztą odbywa się też wiele innych rowerowych imprez jak na przykład Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, Puchar Polski w XCO, Lublin Sportival. Ponadto organizatorzy, czyli firma Active Group i Lubelski Klub Kolarstwa Górskiego mają na swoim koncie przeprowadzenie kilkudziesięciu imprez rowerowych, a nie bez znaczenia jest także wsparcie władz miasta.

Mistrzostwa Polski odbędą się w malowniczej scenerii Rynku i okalających go uliczek. Uczestnicy będą się ścigali na nawierzchni z kostki brukowej, a trasa będzie wymagająca z ostrymi zakrętami, schodami i sztucznymi przeszkodami.

Dodatkową atrakcją będzie wyścig dodatkowy dla zawodników bez licencji czyli II edycja "SsangYong Eliminator MTB". Za pośrednictwem strony http://www.eliminator-mtb.com/www.Eliminator-MTB.com można już dokonać rejestracji na wyścigi (osobno na Mistrzostwa Polski XCE i Eliminatora MTB). Na stroniehttp://eliminator-mtb.com/mistrzostwa-polski-xcehttp://eliminator-mtb.com/mistrzostwa-polski-xce jest zamieszczony regulamin mistrzostw i wstępny harmonogram imprezy.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU