W Białej Podlaskiej taekwondocy wyłonili mistrzów Polski

W Białej Podlaskiej rozegrano XXIX Mistrzostwa Polski Taekwon-Do Seniorów. Do rywalizacji przystąpiło 144 zawodników i zawodniczek z 36 klubów. W klasyfikacji medalowej triumfował MKS Lewart AGS Lubartów.
Uczestnicy imprezy w hali widowiskowo-sportowej bialskiej AWF zostali wyłonieni z ogólnopolskich eliminacji rozgrywanych podczas Pucharu Polski i Grand Prix. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Patrycja Piętak. Zawodniczka WSKT Wrocław zdobyła dwa złote medale w konkurencji układów I Dan i walk w kategorii wagowej do 50 kg. Natomiast wśród panów najlepszy okazał się Marcin Wronowski (MKS Lewart AGS Lubartów), który wywalczył złoto w konkurencji walk w kategorii wagowej do 78 kg i srebro w konkurencji układów III Dan.

Z kolei w klasyfikacji medalowej mistrzostw zwyciężył Lewart - siedem złotych, pięć srebrnych i dwa brązowe krążki przed Wrocławskim Sportowym Klubem Taekwon-do (pięć złotych medali) i Gdańskim Klubem Taekwon-Do (dwa złote, siedem srebrnych i sześć brązowych).

Organizatorem Mistrzostw był Polski Związek Taekwon-Do, MKS "Żak" Biała Podlaska i Urząd Miasta w Białej Podlaskiej. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk. - Mistrzostwa Polski były podsumowaniem sezonu [zresztą bardzo udanego, bo z ostatnich mistrzostw Europy w fińskim Tampere nasi reprezentanci przywieźli aż 56 medali w tym 21 z najszlachetniejszego kruszcu - przyp. red] i etapem przygotowań przed Pucharem Świata, który odbędzie się w terminie 12-16 października 2016 r. w Budapeszcie - stwierdził Tadeusz Łoboda, wiceprezes PZTKD.