Ponad setka uczestników w III rundę MML w Motocrossie

Na lubelskim torze Majdanek rozegrano III rundę Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w Motocrossie. W zawodach wystartowało ponad stu zawodników i zawodniczek z kraju, a także z Białorusi i Ukrainy.
Impreza toczyła się przy lejącym się z nieba żarze, ale uczestnicy udowodnili, że są dobrze przygotowani i walczyli bardzo ambitnie. Oczywiście najwięcej emocji wzbudziły wyścigi mistrzowskiej klasy Open A. Triumfował w niej reprezentujący Białoruś Łotysz Janis Karklins. Musiał jednak stoczyć zaciętą walkę z zawodnikami lubelskiego KM Cross - Dominikiem Małeckim i Karolem Kędzierskim, i w tej kolejności zawodnicy zostali sklasyfikowani. Z dobrej strony pokazał się też Ukrainiec Konstantin Utkin, który nie dość, że wygrał oba wyścigi klasy Weteran, to startował także w klasie Open B, gdzie zajął piątą lokatę. W tej klasie zwyciężył Paweł Bełz z Zamościa, przed dwoma reprezentantami KM Cross - Arkadiuszem Prykiem i Grzegorzem Antoniakiem. Z kolei w klasie Kobiet bezkonkurencyjne były zawodniczki gospodarza, czyli KM Cross. Zwyciężyła Karolina Liszewska przed Aleksandrą Szymuś i Elizą Kuberą. Natomiast w klasie Mini oraz MX65 najlepszy okazał się Dawid Zaremba z Gdańska.

Po raz pierwszy w tym sezonie odbyły się wyścigi klasy Quad. Wygrał Artur Szczebak przed Maciejem Stachurą i Konradem Nagajkiem (wszyscy KM Cross).

Następne zawody MML odbędą się 3 lipca 2016 roku.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU