4. PKO Półmaraton Solidarności. Ponad pół tysiąca biegaczy

W zakończonym 4. PKO Półmaratonie Solidarności najlepsi okazali się goście z Kenii. Zwyciężyli zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Trasę ze Świdnika do Lublina najszybciej pokonał Hillary Kimaiyo, a w kategorii pań zwyciężyła Stellah Barsosio.
Uczestnicy wystartowali spod Portu Lotniczego w Świdniku, a metę zlokalizowano na lubelskich al. Zygmuntowskich. Kimaiyo pokonał 21-kilometrowy dystans w czasie 1.05,26, a Barsosio uzyskała 1.15,56. Ogółem do rywalizacji przystąpiło 551 biegaczy i biegaczek. Jak wiadomo celem przyświecającym tej imprezie jest upamiętnienie wydarzeń jakie miały miejsce w Lublinie w lipcu 1980 roku, które trwale wpisały się historię naszego kraju. W tej edycji uczestnicy biegli też dla 6-letniego chłopca chorującego na zwyrodnienie wielostawowe. Pokonane przez każdego zawodnika startującego ze specjalną nalepką kilometry będą miały odpowiedni wymiar finansowy, a pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie jego leczenia.