Trener medalistów mistrzostw Polski odchodzi z klubu

Szkoleniowiec piłkarzy ręcznych Azotów Ryszard Skutnik nie będzie już prowadził puławskiego zespołu. Zarząd klubu postanowił nie przedłużać z nim wygasającej właśnie umowy.
Popularny "Skuter" przyszedł do Azotów w listopadzie 2014 roku. Był to bardzo trudnym moment, gdyż drużyna totalnie zawodziła. Skutnik zdołał jednak podnieść zespół i jeszcze w tamtym sezonie doprowadził go do pierwszego medalu mistrzostw kraju w historii klubu. Puławianie zdobyli brąz, weszli także do Final Four Pucharu Polski, gdzie zajęli czwartą lokatę. Natomiast w rozgrywkach Challenge Cup dotarli do ćwierćfinału. Miniony sezon nie był już tak dobry. Wprawdzie udało się obronić puławianom trzecie miejsce w Polsce, ale nie weszli do fazy grupowej Pucharu EHF, gdzie odpadli z szwajcarskim Pfadi Winterthur, a także nie awansowali do czołowej czwórki Pucharu Polski.

- Jesteśmy niesłychanie wdzięczni trenerowi Skutnikowi za to czego dokonał dla naszego klubu. W historii Azotów-Puławy zapisał się on złotymi zgłoskami, zdobywając z zespołem pierwszy w dziejach brązowy medal i powtarzając ten sukces w tym roku. Życie jednak toczy się dalej, jest dynamiczne i wciąż wymaga od nas zmian. Dlatego postanowiliśmy wspólnie z trenerem o zakończeniu na chwilę obecną naszej bardzo udanej współpracy - stwierdził na klubowej stronie internetowej prezes klubu Jerzy Witaszek.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU