Rugbiści wygrali z bonusem. Przed nimi półfinał

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej I ligi rugbiści lubelskich Budowlanych zmierzyli się u siebie ze swoimi imiennikami z Łodzi. Wygrali i teraz czeka ich faza play-off, w której zmierzą się z Czarnymi Pruszcz Gdański.
W tym sezonie drużynie lubelskiej przyświeca jeden cel - powrót do ekstraligi. - Traktujemy ten mecz jako takie przetarcie przed spotkaniami półfinałowymi - mówił przed spotkaniem Jacek Zalejarz, prezes lubelskiego klubu. - W obliczu czekających nas wyzwań chcemy zobaczyć gdzie jesteśmy. Okazało się, że łodzianie nie przyjechali na stadion przy ul. Krasińskiego, gdzie po dłuższej przerwie odbył się mecz, na wycieczkę. Wystąpili we wzmocnionym składzie, między innymi z reprezentantami Polski Kamilem Bobrykiem i Pawłem Poniatowskim, a także z trzema Ukraińcami.

Wprawdzie spotkanie zaczęło się pomyślnie dla lublinian, bo pięć punktów z przyłożenia zdobył Arkadiusz Gospodarek, ale potem do głosu doszli goście. Skutecznie wykorzystali karnego, a potem wykorzystali błąd defensywy zespołu trenera Sebastiana Berestka, skutecznie przyłożyli, a potem podwyższyli i objęli prowadzenie 10:5. Trzeba jednak zauważyć, że gospodarze grali w osłabieniu, gdyż żółtą kartką został ukarany Jakub Jasiński i na dziesięć minut musiał opuścić boisko. W końcówce jednak zespół lubelski zdołał zmniejszyć straty, bo Oleksii Leshchenko skutecznie wykonał rzut karny. Tak więc do przerwy łodzianie wygrywali 10:8.

Po zmianie stron inicjatywę przejęła drużyna lubelska. Zespół z ul. Krasińskiego popisał się trzema przyłożeniami i wyszedł na prowadzenie. Po tym ciosie drużyna łódzka nie była w stanie już zagrozić gospodarzom, choć walczyła bardzo ambitnie i w końcówce zdołała zmniejszyć straty, ale gospodarze i tak zakończyli mecz z bonusem za cztery przyłożenia.

Mecz półfinałowy z Czarnymi w Pruszczu Gdańskim odbędzie się 21 maja.

Budowlani Lublin 30 (8)

Budowlani Łódź 17 (10) Skład Budowlanych Lublin: Majcher, Bobruk, Kelberashvili, Król, Niedziółka, Wiśniewski 5, Bartłomiej Jasiński 5, Jakub Jasiński 5, Lubisz, Shuliak, Gospodarek 5, Bartłomiej Mazur, Ćwieka, Grabowski, Leshchenko 10 oraz Zając, Pietrkiewicz, Świderski, Patryk Jasiński, Gładkowski, Zalewski, Ciechoński.

Punkty dla Budowlanych Łódź: Krześniak -12, Hlynka - 5.

Wyniki pozostałych spotkań X kolejki: Rugby Ruda Śląska - Legia Warszawa 10:19, Juvenia Kraków - Czarni Pruszcz Gdańsk 31:15.