Szczęśliwa końcówka. Wyjazdowe zwycięstwo Wisły

Walczący o awans do I-ligi piłkarze puławskiej Wisły wygrali w Górze z Nadwiślanem. Było to dopiero drugie - nie licząc walkowera z Okocimskim Brzesko - zwycięstwo zespołu trenera Bohdana Bławackiego w tym roku, ale przyszło w bardzo dobrym momencie.
Obie drużyny walczą o inne cele - gospodarze bronią się przed spadkiem, a zespół z Puław aspiruje do gry na zapleczu ekstraklasy. W pierwszej połowie spotkanie było dość wyrównane i praktycznie żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki.

Po przerwie minimalnie przeważali puławianie, ale też okazji do pokonania bramkarza Nadwiślana za wiele nie mieli. W tym okresie gry chyba najbliższy szczęścia był Tomasz Sadlewski, który popisał się efektownym uderzeniem głową, ale niestety piłka poszybowała obok bramki. Rozstrzygnięcie padło już w doliczonym czasie gry, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Konrad Nowak i zdobył zwycięskiego gola.

W tej chwili zespół z Puław z dorobkiem 52 pkt. plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Prowadzi Stal Mielec (59 pkt), przed Zniczem Pruszków (52 pkt.). Bezpośrednio awansują trzy drużyny, a czwarta gra baraż z zespołem, który zajmie 15. pozycję w I-lidze.

W następnej kolejce Wisła spotka się u siebie 11 maja z Radomiakiem.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUNadwiślan Góra 0

Wisła Puławy 1 (0) Bramka: Konrad Nowak (90.)

Nadwiślan: Błąkała - Bedronka, Kaszok, Jarosz (79. Stefański), Korneta - Essam, Piwowarczyk (65. Musiolik), Widuch (75. Vasenda), Wasiluk Ż, Wójcik - Szewczyk (46. Ogrocki).

Wisła: Penkowec - Turzyniecki, Pielach, Budzyński, Duda - Głaz Ż, Słotwiński (57. Maksymiuk) - Olszak (62. Sedlewski), Wiejak (46. Kalita (80. Sołdecki), Szczotka - Nowak Ż.

Sędziował: Rafał Sawicki z Tarnobrzegu.