AZS UMCS przegrał i wszystko rozstrzygnie się pod Wawelem

Wszystko wskazywało na to, że koszykarze domlublin.pl AZS UMCS uporają się po raz drugi z AGH Kraków i awansują do czwórki najlepszych zespołów II ligi. Tak się jednak nie stało - lublinianie przegrali u siebie, i do decydującego starcia dojdzie w Krakowie.
W tej fazie rozgrywek gra się do dwóch zwycięstw. Początkowo wszystko wskazywało na to, że zespół trenera Przemysława Łuszczewskiego wygra po raz drugi. Lublinie wygrali pierwszą kwartę, w drugiej też byli lepsi i na przerwę schodzili z sześciopunktowym prowadzeniem (35:29).

Po zmianie stron początkowo dystans jeszcze wzrósł. Goście nie zamierzali się jednak poddawać i przystąpili do odrabiania strat. W rezultacie tę kwartę gospodarze przegrali i do czwartej części meczu przystępowali z zaledwie trzypunktową zaliczką. Okazało się jednak, że to nie wystarczyło. Krakowianie nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie. Teraz lublinianie zacięcie gonili i dogonili, ale przegonić już nie zdołali. W rezultacie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Niestety w tej części spotkania wyraźnie lepsi byli goście, którzy wygrali 85:76.

Trzeci mecz odbędzie się w środę - 27 kwietnia w Krakowie.