Turniej "Siatkarski Talent" pod patronatem mistrza olimpijskiego

W hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Świdniku odbyła się druga edycja turnieju "Siatkarski Talent". Imprezę objął patronatem mistrz olimpijski Tomasz Wójtowicz, a zespoły rywalizowały o Puchar wicestarosty świdnickiego Waldemara Białowąsa.
Przed rozpoczęciem imprezy podpisano umowę pomiędzy klubem ASPS Avia Świdnik, Starostwem Powiatowym oraz świdnickim I LO. Dotyczyła ona utworzenia w tym liceum klasy o profilu siatkarskim dla dziewcząt i chłopców.

Natomiast jeśli chodzi o sam turniej, to stał on na całkiem przyzwoitym poziomie. W finale dziewcząt gospodynie okazały się nad wyraz gościnne i uległy Gimnazjum nr 1 w Świdniku 0:2. Natomiast wśród wszystkie swoje mecze wygrała drużyna świdnickiego Gimnazjum nr 1. - Organizacja tego typu przedsięwzięć mająca na celu zachęcenie młodzieży do uprawiania sportu, w tym przypadku do trenowania siatkówki jest bardzo dobrym pomysłem i kuszącą propozycją dla młodzieży, która będzie chciała się uczyć w 1 LO w Świdniku w nowo tworzonej klasie sportowej o profilu siatkarskim - mówi Piotr Maj, trener Avii. Duże nadzieje z powstaniem siatkarskiej klasy wiąże też wiceprezes Avii Jakub Rodaczek. - My jako klub wciąż pracujemy nad poprawą naszego wizerunku, miedzy innymi angażując się w tego typu turnieje - podkreślił. - Co więcej szkolenie młodzieży w naszym klubie w ostatnich latach zostało niestety zaniedbane, co odbija niekorzystnie na drużynie seniorskiej. Mocno liczymy jednak na to, że utworzona klasa siatkarska dostarczy nam nowych, młodych zawodników, którzy będą w przyszłości stanowić o sile Avii.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUWyniki końcowe - dziewczęta: 1. Gimnazjum nr 1 Świdnik (opiekun Aneta Stawecka), 2. I LO Świdnik (Lidia Grobel-Wiśniewska); Chłopcy: 1. Gimnazjum nr 1 Świdnik (opiekun Cezary Sekuła), 2. Gimnazjum Trawniki opiekun (Katarzyna Kowalczyk-Kowal), 3. I LO Świdnik (Lidia Grobel-Wiśniewska).