Porażka Startu na zakończenie. Z Anwilem był bez szans

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Tauron Basket Ligi koszykarze Startu wysoko przegrali we Włocławku z Anwilem. Dla lublinian, którzy zamknęli stawkę to już koniec rozgrywek. Natomiast czołową ósemkę czeka faza play-off.
Zdecydowanym faworytem tego spotkania był Anwil, który plasuje się na trzecim miejscu i zamierza walczyć o miejsce na podium. Start wygrał w tym sezonie zaledwie cztery mecze, co sprawia, że jest zdecydowanym outsiderem.

We Włocławku tylko w pierwszej kwarcie czerwono-czarni nawiązali z rywalami walkę, choć od początku do końca spotkania prowadził Anwil. Raz tylko - w ósmej minucie, po trafieniu Jarosława Trojana, był remis (17:17). Zresztą ta część meczu była najbardziej wyrównana, a wygrali ją gospodarze 21:18. W kolejnej odsłonie ich przewaga rosła. Skutecznie w barwach gospodarzy grał Bartosz Diduszko, który jeszcze w ubiegłym sezonie bronił barw Startu. Ostatecznie do przerwy włocławianie wygrywali różnicą 12 punktów (48:36).

W trzeciej kwarcie dystans systematycznie rósł. Po koniec tej części gry Anwil prowadził już 64:41, ale trafienia Nikoli Jefticia i Trojana nieco zniwelowały tę przewagę, i do ostatniej odsłony drużyna z Włocławka przystępowała z zapasem 19 punktów.

Gospodarze grali ambitnie do końca i w czwartej kwarcie jeszcze dobili czerwono-czarnych. Ostatecznie Anwil wygrał 93:67.

Anwil 93

Start 67

Kwarty: 21:18, 27:18, 16:9, 29:22. Anwil: Bristol 16, Chyliński 8, Jelinek 8, Dmitriew 6, Skibniewski 2 oraz Andjusić 15, Stelmach 14, Diduszko 13, Łączyński 9, Marchlewski 2, Tomaszek. Start: Jeftić 11, Małecki 7, Grzeliński 6, Czujkowski 5, Popović 5, Salamonik 2 oraz Trojan 16, Kellogg 13, Ciechociński 1, Kowalski 1, Hałas, Myśliwiec.