Horror w Starogardzie! Dramat Startu w ostatniej sekundzie

W przedostatniej kolejce Tauron Basket Ligi Koszykarze Startu zmierzyli się w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą. Wygrali gospodarze, a szalę zwycięstwa na ich stronę przechylił niesamowitym rzutem Johnny Dee.
Lublinianie zamykają ligową stawkę. W tym sezonie wygrali zaledwie cztery razy, ale jedno z tych zwycięstw było właśnie nad Polpharmą. Stąd też zespół trenera Michała Sikory jechał na Pomorze z pewnymi nadziejami na powiększenie swojego skromnego dorobku. Czerwono-czarni zaczęli dobrze. Szybko objęli prowadzenie i utrzymywali dystans. W ósmej minucie, po trafieniu Jarosława Trojana, Start prowadził 19:12. Ostatecznie tę cześć meczu wygrała drużyna lubelska 22:17.

W drugiej kwarcie zespół znad Bystrzycy nie zwalniał tempa i po kwadransie gry na tablicy wyników widniał rezultat 31:21. Niestety później nastąpił pewien przestój, co skrzętnie wykorzystali gospodarze i przystąpili do odrabiania strat. Częściowo im się to udało, bo do przerwy Start wygrywał 37:34.

W kolejnej odsłonie znowu przewaga lublinian zaczęła rosnąć. Po trafieniach Grzegorza Małeckiego i Trojana prowadzili 47:38. Starogardzianie jednak nie dawali za wygraną i ambitnie gonili. W końcu - przed ostatnią częścią potyczki - zdołali dojść Start na dwa punkty (55:57).

W czwartej kwarcie gospodarze wreszcie dopięli swego, dogonili drużynę lubelską, a potem objęli prowadzenie. Koszykarze Startu nie załamali się jednak i teraz to oni odrabiali starty, choć były one minimalne. Jak się potem okazało kluczowe dla losów spotkania były ostatnie trzy sekundy - najpierw zza linii 675 punkty zdobył Marko Popvić i lublinianie wygrywali 73:72, ale riposta Polpharmy była zabójcza - nieomal z połowy boiska trafił Dee i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo 75:73.

W niedzielę 24 kwietnia koszykarze Startu rozegrają swój ostatni w tym sezonie mecz w TBL. We Włocławku spotkają się z Anwilem.

Polpharma 75

Start 73

Kwarty: 17:22, 17:15, 21:20, 20:16.

Polpharma: Flieger 18 (3), Diduszko 12, Hicks 12 (2), Kinloch 6, Mirković 6 oraz Dee 19 (4), Długosz 2, Grujić, Paliukenas.

Start: Popović 16 (3), Małecki 10, Jeftić 9, Salamonik 9, Czujkowski 7 (1) oraz Kowalski 13 (3), Grzeliński 5 (1), Trojan 4, Ciechociński.