Na lubelskich kortach tenisiści wyłonili mistrzów województwa

Na kortach Lubelskiego Klubu Tenisowego odbyły się VIII Mistrzostwa Województwa Lubelskiego LHS Open w tenisie ziemnym. W imprezie wystartowało blisko 80 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach.
Turniej, odbył się dzięki inicjatywie UKT ,,Akademia Tenisa Pol-Sart Lublin" był bardzo udany, a na szczególne wyróżnienie zasługuje z pewnością mecz finałowy kategorii Open mężczyzn pomiędzy Łukaszem Pukiem i Łukaszem Chojnackim. Po emocjonującej i obfitującej w wiele efektownych zagrań grze wygrał ten pierwszy.

- Bardzo się cieszymy z dobrej frekwencji i wysokiego poziomu turnieju. Odwiedzili nas gracze z całego regionu i nie tylko, startowało blisko 80 osób. To bardzo dobry wynik, zwłaszcza w kontekście trwających równolegle Mistrzostw Polski w Chorzowie - podsumował Ksawery Zaborski, koordynator LHS Open 2016. - Atmosfera turnieju była bardzo dobra, dopisali sponsorzy, zawody udało się przeprowadzić płynnie. Wiele tygodni przygotowań przyniosły wspaniały efekt w postaci zadowolonych zawodników, kibiców i sponsorów. Dla uczestników oprócz zmagań czysto sportowych przygotowaliśmy kilka innych atrakcji, w postaci loterii czy Players Party. W odpowiedzi usłyszeliśmy wiele ciepłych słów pod naszym adresem, co tylko utwierdza nas w słuszności wypełniania misji naszego klubu, jakim jest popularyzacja tenisa ziemnego. Serdecznie dziękujemy za przybycie i zapowiadamy kolejne odsłony zawodów.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUWyniki - kat. mężczyźni OPEN: 1. Łukasz Puk (Kraśnik), 2. Łukasz Chojnacki (Łęczna), 3. Mateusz Marzec (Łęczna) i Damian Chabrowski (Lublin); kat. mężczyźni 35+: 1. Marek Czubara (Lublin), 2. Przemysław Kliber (Lublin), 3. Marcin Markowski (Lublin) i Paweł Pasieczny (Lublin); kat. mężczyźni 45+: 1. Piotr Hordyjewski (Puławy), 2. Andrzej Jagiełło (Łęczna), 3. Marcin Markowski (Lublin) i Jacek Pierzchała (Zamość); kat. mężczyźni do 18 lat: 1. Szymon Kukier (Puławy), 2. Marek Kochański (Lublin), 3. Kacper Wronka (Puchaczów) i Marek Czerwonka (Lublin); kat. kobiety OPEN: 1. Klaudia Hordyjewska (Puławy), 2. Anna Łukasik (Lublin), 3. Dominika Gujska (Lublin) i Urszula Zwolak (Zamość).