Wisła wreszcie się przełamała. Jest pierwsza wygrana

Kibice Wisły wreszcie się doczekali zwycięstwa swojej drużyny w tegorocznych II-ligowych rozgrywkach. Tym razem wicelider wysoko pokonał w Puławach Stal Stalowa Wola.
W dwóch poprzednich spotkaniach zespół trenera Bohdana Bławackiego musiał się zadowolić zaledwie jednym punktem wywalczonym u siebie z Puszczą Niepołomice. Przed tym spotkaniem puławski szkoleniowiec dokanał w składzie kilku zmian, a od pierwszych minut zagrał Karol Kalita, co jak się później okazało było bardzo dobrym pociągnięciem.

Początek spotkania był wyrównany, ale nie zaczęło się ono pomyślnie dla gospodarzy. Już w 14. minucie Wisła straciła bramkę z rzutu karnego. Bramkarz Patryk Sobczak sfaulował w polu karnym jednego z graczy Stali i arbiter całkiem słusznie wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Damian Łanucha i zdobył dla Stali prowadzenie.

Goście nie cieszyli się nim długo, bo riposta Wisły była zabójcza. W 20. minucie Kalita popisał się bardzo ładnym strzałem i rutynowanemu golkiperowi gości Tomaszowi Wietesze nie postało nic innego niż wyjęcie piłki z siatki. Chwilę później gol tego samego gracza dał puławianom prowadzenie. To jeszcze nie koniec popisów strzeleckich gospodarzy w pierwszej połowie, bo na 3:1 podwyższył Przemysław Kanarek.

Zaraz po zmianie stron drużyna ze Stalowej Woli otrzymała kolejny cios. Tym razem akcję Konrada Szczotki skutecznie wykończył jego imiennik Nowak. Puławski napastnik jeszcze raz mógł pokonać bramkarza rywali, ale zabrakło mu precyzji i piłka trafiła w boczną siatkę. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił i gospodarze wygrali 4:1.

W następnej kolejce Wisła zmierzy się 26 marca w Częstochowie z Rakowem.

Wisła Puławy 4 (3)

Stal Stalowa Wola 1 (1) Bramki: Kalita (20., 23.), Kanarek (31.), Nowak (48.) - Łanucha (14. - k)

Wisła: Sobczak - Turzyniecki, Gusocenko, Pielach, Litwiniuk (7. Budzyński) - Kanarek (66. Pożak), Głaz, Maksymiuk, Szczotka, Kalita (71. Wiejak) - Nowak Ż (61. Olszak).

Stal: Wietecha - Kantor, Wawrzyński, Bogacz, Kowalski - Oziębała, Giel (39. Płonka), Łanucha, Siudak, Bartosiak (74. Mistrzyk) - Przezak.

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).