Sport.pl

Zwycięstwo Azotów na zakończenie rundy zasadniczej

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej ekstraklasy piłkarzy ręcznych Azoty podejmowały KPR RC Legionowo. Wygrali puławianie różnicą trzech bramek. W walce o półfinał fazy play-off zespół trenera Ryszarda Skutnika zmierzy się z Chrobrym Głogów.
W zasadzie gospodarze grali tylko o prestiż, bo trzecie miejsce już dawno sobie zapewnili. Natomiast prowadzeni przez Roberta Lisa, który został asystentem trenera kadry narodowej Tałanta Dujszebajewa legionowianie mieli o co walczyć, bo w przypadku zwycięstwa plasowali się w pierwszej czwórce. Zespół Azotów przystąpił do tego spotkania bez kontuzjowanych skrzydłowych - Patryka Kuchczyńskiego i Jana Sobola, natomiast po raz pierwszy po długiej przerwie zagrał Adam Skrabania.

Mimo tych kłopotów puławianie byli w tym meczu zespołem zdecydowanie lepszym. Prowadzili od początku do końca spotkania. Po kwadransie gry i trafieniu Przemysława Krajewskiego na tablicy wyników widniał rezultat 10:6. Potem goście nieco zniwelowali straty, ale gracze Azotów cały czas kontrolowali wydarzenia na parkiecie i w końcówce pierwszej połowy znowu wszystko wróciło do normy - po trafieniach skutecznych tego dnia Piotra Masłowskiego i Nikoli Prce do przerwy drużyna puławska wygrywała 19:15. Z pewnością wpływ na postawę drużyny z Legionowa miało to, że jej kołowy Tomasz Kasprzak już w 19. minucie doznał kontuzji kolana i musiał opuścić boisko.

W drugiej połowie goście walczyli bardzo ambitnie. Długo nie dawali za wygraną, ale Azoty utrzymywały dystans minimum dwóch bramek. W końcówce trzy gole z rzędu rzucił najlepszy w tym spotkaniu strzelec KPR Paweł Gawęcki, ale równie skuteczna była odpowiedź Michała Kubisztala i Prce. Ostatecznie puławianie wygrali 29:26.

Kolejne mecze Azoty rozegrają 19 i 23 marca, kiedy to w ćwierćfinale fazy play-off spotkają się z Chrobrym Głogów.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUAzoty Puławy 29 (19)

KPR RC Legionowo 26 (15)

Azoty: Zapora, Bogdanow - Masłowski 8, Prce 8, Przybylski 5, Krajewski 4, Kubisztal 2, Grzelak 1, Petrovsky 1, Orzechowski, Skrabania.

KPR RC: Stojkovic - Gawęcki 7, Ciok 4, Mochocki 4, Prątnicki 3, Suliński 3, Kasprzak 2, Kowalik 1, Płócienniczak 1, Titow 1, Bożek, Brinovec, Twardo.

Kary: Azoty - 2 min., KPR RC - 6 min.

Sędziowali: Andrzej Chrzan i Michał Janas z Tarnowa.

Widzów: 711