Azoty zawiodły. Trzeci zespół w Polsce wraca z Kwidzyna na tarczy

Piłkarze ręczni Azotów nieoczekiwanie przegrali w Kwidzynie z MMTS. Była to piąta porażka puławian w tym sezonie PGNiG Superligi.
W zasadzie dla puławian mecz w Kwidzynie nie miał żadnego znaczenia, bo i tak mają już zapewnione po rundzie zasadniczej trzecie miejsce. Natomiast gospodarze mieli o co grać, gdyż walczą jeszcze o miejsce w pierwszej czwórce. Pewien handicap dla MMTS mogło stanowić to, że gracze Azotów mieli bardzo mało czasu na odpoczynek, wszak poprzedniego dnia rozegrali w Gdańsku mecz o Puchar Polski z Wybrzeżem. Wygrali 28:25 i awansowali do ćwierćfinału.

Od początku spotkania trwała zacięta walka. Wprawdzie prowadzili łęcznianie, ale nie była to duża przewaga. W 11. min., po trafieniu Gendy, MMTS doprowadził do wyrównania. Na domiar złego nieco wcześniej drugą dwuminutową karę otrzymał puławski kołowy Paweł Grzelak, i już do końca meczu musiał się bardzo pilnować. Z upływem czasu Azoty zaczęły jednak zwiększać dystans i w 22. min., po rzucie karnym wykonywanym przez Michała Kubisztala, wygrywały 15:11. Gospodarze nie zamierzali jednak rezygnować i do przerwy odrobili część strat, schodząc do szatni przy wyniku 16:18.

Na początku drugiej połowy ten dystans się utrzymywał, ale MMTS walczył bardzo ambitnie. Na tyle, że znowu zdołał doprowadzić do wyrównania po skutecznej kontrze Adriana Nogowskiego. (23:23), a po chwili gol Janiszewskiego dał gospodarzom prowadzenie. Na dziesięć minut przed końcową syreną z rzutu karnego trafił Seroka i kwidzynianie prowadzili 26:24. MMTS już nie dał sobie wydrzeć tej przewagi, a nawet ją powiększył i ostatecznie wygrał 32:29.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Azoty spotkają się 12 marca u siebie z KPR RC Legionowo.