Klęska Pszczółek nad Brdą. Artego pokazało im miejsce w szeregu

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS nie sprostały w Bydgoszczy Artego. Wicelider Tauron Basket Ligi Kobiet obnażył wszystkie braki lublinianek i wygrał różnicą aż 30 punktów.

Oba zespoły miały ze sobą zadawnione porachunki. Bydgoszczanki pokonały akademiczki w lidze i to w Lublinie, natomiast Pszczółka ograła Artego w Pucharze Polski, dzięki czemu awansowała do finału, a potem zdobyła to trofeum.

Teraz więcej szans dawano gospodyniom, które są wiceliderem. Tak też było na parkiecie. Od początku spotkania zarysowała się przewaga drużyny trenera Tomasza Herkta. Po pięciu minutach gry i trójce Julie McBrige zespół znad Brdy wygrywał 11:2. Wtedy o czas poprosił trener Krzysztof Szewczyk. Rady szkoleniowca przyniosły pewien skutek, bo lublinianki zdołały nieco zniwelować straty, i po trafieniu za trzy punkty Leah Metcalf na tablicy wyników widniał rezultat 14:9. W końcówce tej części meczu zawodniczki obu zespołów popisywały się rzutami zza linii 675 cm, ale skuteczniejsze były bydgoszczanki, które po pierwszej kwarcie prowadziły 22:12.

Kolejna odsłona nie przyniosła większych zamian. Zawodniczki Artego dość dobrze broniły, na co lublinianki nie mogły znaleźć skutecznego sposobu. Po kwadransie gry i punktach Darksi Morris drużyna bydgoska zwiększyła dystans do 14 punktów (30:16). Tuż przed przerwą Pszczółki odrobiły trochę strat i po dwóch kwartach przegrywały 27:39.

W pierwszych minutach po zmianie stron dystans się utrzymywał. Potem przez trzy minuty gospodynie nie zdołały ani razu trafić do kosza, ale akademiczki tego nie wykorzystały. W końcówce przewaga Artego znowu wzrosła i przed ostatnią kwartą drużyna lubelska miała do odrobienia 14 punktów.

Niestety w końcowych minutach tej potyczki akademiczki nie miały nic do powiedzenia. Przewaga gospodyń rosła z minuty na minutę, z zawodniczkom lubelskim udało się w tej kwarcie zdobyć zaledwie pięć punktów. Natomiast w całym spotkaniu koszykarki Pszczółki AZS UMCS miały zaledwie 29 proc. celnych rzutów z gry przy 50-procentowej skuteczności bydgoszczanek. Ostatecznie Artego wygrało 76:46.

W następnej kolejce akademiczki zmierzą się 13 marca na wyjeździe z mistrzem Polski Wisła Can-Pack Kraków.