Pewna wygrana mistrzyń Polski. Drużyna z Gdańska tłem

Piłkarki ręczne MKS Selgros bez najmniejszych problemów uporały się AZS Łączpolem AWFiS Gdańsk. Wszystko wskazuje jednak na to, że lublinianki nie dogonią już Pogoni Baltica Szczecin i zakończą rundę zasadniczą na drugiej pozycji.

Mogło być zupełnie inaczej, gdyby nie fatalna wpadka w zaległym spotkaniu z Olimpią-Beskidem w Nowym Sączu. Zespół trener Sabiny Włodek nieoczekiwanie przegrał 24:25 i fotel lidera - z przewagą jednego punktu - zachowały szczecinianki. Przed meczem z gdańszczankami zawodniczka MKS Selgros Joanna Szarawaga przestrzegała, że wprawdzie będą grały do końca i liczyły na potknięcie Pogoni, ale też same muszą się pilnować, bo czyha na ich lokatę Zagłębie Lubin. To drugie jest już nieaktualne, bo nowosądecczanki poszły za ciosem i teraz ograły z kolei drużynę lubińską (27:23). Natomiast Pogoń bez najmniejszych problemów pokonała w Chorzowie Ruch i wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Praktycznie wiele się tu już zmienić nie może, bo zarówno zespół ze Szczecina, jak i MKS Selgros grają ze słabymi rywalami - odpowiednio KPR Jelenia Góra i UKS PCM Kościerzyna. Niemniej jednak, jak pokazały ostatnie wyniki, w żeńskiej piłce ręcznej wszystko zdarzyć się może, więc dopóki jest ona w grze...

Wracając do meczu z drużyną gdańską, to tym razem mistrzynie Polski od samego początku przejęły inicjatywę. W 12. minucie, po trafieniu Joanny Drabik, MKS Selgros wygrywał 9:4. Taki dystans utrzymywał się przez pewien czas, ale w końcówce pierwszej połowy przewaga jeszcze wzrosła - tuż przed końcową syreną oznajmiającą zakończenie pierwszej połowy bramkę rzuciła Jessica Quintino i na przerwę gospodynie schodziły z siedmiobramkowym prowadzeniem (17:10).

W drugiej połowie zadowolone z wysokiego prowadzenia lublinianki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, ale też jeszcze zwiększyły przewagę. W zespole gości bardzo skuteczna była Karolina Siódmiak, która rzuciła aż dziesięć bramek. Ostatecznie MKS Selgros wygrał 30:21.

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej drużyna lubelska spotka się na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna.