Udany rewanż Ślęzy. Porażka Pszczółki we Wrocławiu

Po dwóch ostatnich przegranych koszykarkom Ślęzy udało się wreszcie pokonać Pszczółkę AZS UMCS Lublin. Wygrana nie przyszła jednak wrocławiankom łatwo, bo do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.
Przed tygodniem oba zespoły spotkały się w finale rozgrywek o Puchar Polski. Wówczas lepsze okazały się lublinianki, które we własnej hali wywalczyły to trofeum. Podobnie było w pierwszej rundzie rozgrywek TBLK, gdzie potyczka miła bardzo podobny przebieg do tej ostatniej i także zakończyła się dogrywką.

Wrocławianki przystąpiły do sobotniego spotkania z wielką wolą zwycięstwa. Grały u siebie, więc tym bardziej chciały pokazać przed własnymi kibicami swoją wyższość. Początkowo prowadziły jednak Pszczółki. Potem do głosu doszły gospodynie, w szeregach których bardzo skuteczna tego dnia była Agnieszka Śnieżek. Ostatecznie wrocławianki wygrały pierwszą kwartę 15:12.

Druga część meczu była równie wyrównana. Akademiczki zdołały odrobić starty, a po trafieniu Leah Metcalf wyszły nawet na prowadzenie (30:28). Do przerwy wygrywał jednak zespół wrocławski 33:31.

Trzecia kwarta miała równie zacięty przebieg, a na tablicy wyników najczęściej oglądanym rezultatem był remis. Tuż przed końcem tej spotkania gospodynie zdołały odskoczyć na pięć punktów i taki dystans zespół trenera Krzysztofa Szewczyka miał do odrobienia w ostatnich dziesięciu minutach.

Pszczółki nie tylko zdołały zniwelować starty, ale wyszły na prowadzenie. Ślęza zdołała jednak opanować sytuację i w regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się remisem. O wszystkim miała zadecydować dogrywka, w której bliższe zwycięstwa były lublinianki.

Do pełni szczęścia zabrakło im pięciu sekund, bo na tyle przed końcem spotkania prowadziły 79:78. Niestety równo z syreną końcową trafiła - zresztą po raz jedyny w tym meczu - Katarzyna Krężel i doprowadziła swój zespół do zwycięstwa.

W kolejnym meczu Pszczółka AZS UMCS spotka się u siebie w środę - 10 lutego z Energą Toruń.