Ostatni sprawdzian Górnika. Zremisował z portugalskim II-ligowcem

Przebywający na zgrupowaniu w Portugalii piłkarze Górnika Łęczna rozegrali drugi mecz kontrolny. Tym razem łęcznianie zremisowali z S.C. Farnese.
Było to drugie spotkanie zespołu trenera Jurija Szatałowa podczas pobytu w Portimao. W pierwszej potyczce Górnik pokonał rosyjski Rubin Kazań 1:0. Teraz drużyna z Łęcznej spotkała się z 15. zespołem portugalskiej II ligi.

Prowadzenie dla Farnese uzyskał w 41. minucie Irobiso. Tuż przed przerwą do wyrównania doprowadził Przemysław Pitry, którzy pokonał bramkarza Portugalczyków strzałem z rzutu wolnego.

Po zmianie stron łęcznianie znowu musieli gonić wynik, bo w 54. minucie stracili gola. Górnik nie zamierzał jednak rezygnować i pięć minut później Radosław Pruchnik doprowadził do wyrównania. Więcej bramek już w tym spotkaniu nie padło. Był to ostatni sprawdzian Górnika przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy. Pierwszym rywalem zielono-czarnych będzie lider - gliwicki Piast, z którym zespół z Łęcznej zmierzy się u siebie 13 lutego.