Akademicy śrubują rekord. W meczu na szczycie lider na łopatkach

Koszykarze II-ligowego domlublin.pl AZS UMCS pokonali w Łowiczu przewodzącego stawce Księżaka. Była to jedenasta z rzędu wygrana lublinian w tym sezonie.

Od początku spotkania ton grze nadawał zespół trenera Przemysława Łuszczewskiego. O dominacji akademików najlepiej świadczy to, że gospodarze ani razu w tym meczu nie prowadzili. Po pięciu minutach gry lublinianie wygrywali 14:2. Gracze Księżaka zaczęli wprawdzie niwelować straty, ale dobrze tego dnia dysponowany Przemysław Tradecki i jego koledzy w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 24:19.

W drugiej odsłonie dystans znowu zaczął rosnąć. W pewnym momencie AZS UMCS wygrywał nawet różnicą 15 punktów, ale potem łowiczanie zdołali nieco zmniejszyć dystans i na przerwę schodzili ze startą dziesięciu punktów (37:47).

Trzecia kwarta była już wyrównana. Oba zespoły grały równo, więc i przewaga lublinian utrzymywała się praktycznie na takim samym poziomie i przed ostatnią częścią akademicy prowadzili 66:58.

W ostatnich dziesięciu minutach AZS UMCS już nie pozwolił sobie wydrzeć zwycięstwa. Początkowo nawet dystans jeszcze wzrósł, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 85:76 dla drużyny lubelskiej. Akademicy są wiceliderem i do pierwszego w tabeli Księżaka tracą zaledwie dwa punkty.

W następnej kolejce domlublin.pl AZS UMCS podejmie 6 lutego Sokoła Ostrów Mazowiecka.