Bałkański zaciąg nie pomógł. Porażka Startu z Turowem

Kiepska passa koszykarzy Startu trwa. Lublinianie przegrali już 14 mecz w tym sezonie TBL. Tym razem na własnym parkiecie czerwono-czarni nie sprostali Turowowi Zgorzelec.
W spotkaniu z wicemistrzem Polski za faworyta uchodzili goście, choć w tym sezonie nie grają rewelacyjnie. Z kolei lublinianie pewne nadzieje na sukces wiązali ze wzmocnieniem drużyny przez dwóch koszykarzy rodem z Bałkanów. Obaj debiutowali przed lubelską publicznością, z tym, że Marko Popović grał już w poprzedniej kolejce na wyjeździe przeciwko BM Slam Stali Ostrów Wlkp., a Nikola Jeftić wystąpił w czerwono-czarnych barwach po raz pierwszy. Z kolei w drużynie z Dolnego Śląska zagrało dwóch zawodników z lubelskim rodowodem - Michael Gospodarek i Jakub Karolak.

Niestety mecz rozpoczął się dla Startu źle. W czwartej minucie gospodarze przegrywali 1:12. Potem jednak zespół trenera Dusana Radovicia rozpoczął pogoń i po trójce Nicka Kellogga przewaga stopniała do czterech punktów (14:10). Taki dystans utrzymał się praktycznie do końca tej kwarty, którą wygrali goście 26:20.

W drugiej odsłonie zdecydowanie lepsi byli goście. Lublinianie kiepsko bronili, co skrzętnie wykorzystywali gracze Turowa i konsekwentnie budowali swoją przewagę. W 19. min., po kolejnym trafieniu Kirka Archibuque, zespół ze Zgorzelca wygrywał już różnicą 20 punktów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem wicemistrza Polski 65:44.

Po przerwie gospodarze nieco się obudzili i zaczęli odrabiać straty, a zgorzelczanie przez pierwsze pięć minut tej części gry ani razu nie trafili do kosza. W 25. min. po rzucie Marko Popovicia przewaga gości zmniejszyła się do 13 punktów (65:53). Potem jednak drużyna trenera Piotra Ignatowicza odzyskała skuteczność i przed ostatnią kwartą gospodarze mieli do odrobienia 21 punktów.

Przy takiej grze lublinian wykonanie tego zadania można było rozpatrywać jedynie w kategorii since ficiton?? i tak w istocie było. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Turowa 101:78.

W następnej kolejce Start zmierzy się 31 stycznia z MKS w Dąbrowie Górniczej.

Start Lublin 78

Turów Zgorzelec 101

Kwarty: 20:26, 16:29, 24:26, 18:20.

Start: Kellogg 20 (5), Salamonik 17 (3), Popović 16 (2), Jeftić 10, Małecki 9 (1) oraz Grzeliński 4, Poole 2, Ciechociński, Czujkowski, Czumakow, Trojan.

Turów: Archibeque 21, Dillon 14 (1), Kostrzewski 14, Dylewicz 12, Novak 5 (1) oraz Karolak 13 (1), Prostak 9 (1), Tatum 6, Gospodarek 3 (1), Krestinin 2, Marek 2.