Stal po raz drugi dla Startu za twarda. Udany debiut Popovicia

Nie udał się występującym w TBL koszykarzom Startu rewanż za porażkę u siebie w pierwszej rundzie z BM Slam Stalą. Lublinianie przegrali w Ostrowie Wielkopolskim różnicą sześciu punktów. Na pocieszenie można dodać, że udanie w barwach czerwono-czarnych zadebiutował Marko Popović.

Ten 32-letni rozgrywający do zespołu dołączył tuż przed meczem. W spotkaniu z ostrowianami należał do najskuteczniejszych graczy drużyny trenera Dusana Radovicia - zdobył 21 punktów (50 proc. skuteczności), miał trzy asysty, trzy zbiorki i trzy przechwyty.

Początek spotkania był wyrównany, ale potem gospodarze po trafieniu Curtisa Millage odskoczyli na pięć punktów. Lublinianie jednak gonili, a szczególnie skuteczny był Grzegorz Małecki. W końcówce wsparł go Popvić i po pierwszej kwarcie BM Slam Stal prowadził 20:18.

W drugiej odsłonie Małecki przestał zdobywać punkty, choć próbowali go zastąpić koledzy, a w drużynie gospodarzy wstrzelił się Tomasz Ochońko i do przerwy drużyna trenera Zorana Sretenovicia wygrywała pięcioma punktami (39:34).

Na początku drugiej połowy ten dystans się utrzymywał. Potem jednak ostrowianie zaczęli zwiększać przewagę, która w pewnym momencie wzrosła do dziesięciu punktów (51:41). Start rzucił się jednak do odrabiania strat. Znów zaczął trafiać Małecki, któremu dzielnie sekundował Popović. W 30. minucie po rzucie wolnym Igora Czumakowa przewaga gospodarzy stopniała do dwóch punktów (59:57). Tuż przed końcową syreną ponownie dał o sobie znać Ochońko i trafił zza linii 675 cm. Tak więc przed ostatnią kwartą Start miał do odrobienia pięć punktów.

Niestety w decydującej odsłonie tylko raz udało się czerwono-czarnym minimalnie zmniejszyć straty, kiedy to po trójce Popovicia na tablicy wyników widniał rezultat 64:68. Potem zespół z Ostrowa Wlkp. znowu zaczął zwiększać przewagę, która po wsadzie Christo Nikołowa wzrosła do 13 punktów (83:70). Start do samego końca grał ambitnie i ostatecznie przegrał 79:85. Była to już 13. porażka lublinian w tym sezonie.

W następnej kolejce czerwono-czarni zmierzą się 20 stycznia na własnym parkiecie z Turowem Zgorzlec.

BM Slam Stal 85

Start 79

Kwarty: 18:20, 21:14, 23:23, 23:22

BM Slam Stal: Sroka 14 (2), Millage 13, Wangmene 13, Nikołow 12 (1), Suliński 3 (1) oraz Ochońko 22 (1), Zębski 4, Delaney 2, Kaczmarzyk 2, Żurawski.

Start: Małecki 24 (6), Salamonik 12 (2), Czumakow 5, Kellogg 5 (1), Grzeliński 2 oraz Popović 21 (3), Trojan 6, Poole 4 (1), Czujkowski, Kowalski.