Faworyci nie zawiedli. 79. MP w Kolarstwie Przełajowym

W Lublinie odbyły się 79. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Rywalizacja toczyła się we wszystkich kategoriach wiekowych - od młodzików do mastersów. W najbardziej prestiżowej z nich - Elicie tytuły mistrzowskie obronili Olga Wasiuk i Marek Konwa.
Zawodnicy i zawodniczki startowali na trasie usytuowanej w Parku Ludowym. - W sumie w mistrzostwach wzięło udział ponad 350 uczestników - mówi Marcin Makowski, dyrektor imprezy. - Trasa była wymagająca, trudna technicznie, pod spodem trafiał się lód, momentami padał śnieg, co dodatkowo utrudniało jazdę. Nad Bystrzycę przyjechała cała czołówka krajowa z Olgą Wasiuk z Błękitnych Paula Trans w Koziegłowach, Markiem Konwą reprezentującym Real 64sto Leszno MTB Team i Mariuszem Gilem na czele.

Jak się później okazało pierwsza dwójka wywalczyła złoto, natomiast będący po chorobie Gil musiał się tym razem zadowolić tytułem II wicemistrza Polski, bo wyprzedził go jeszcze Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik). Natomiast na czwartej pozycji w tej kategorii uplasował się Bartosz Pilis (Mayday Team Lublin).

Zdobyli swój tytuł także lublinianie. W kategorii Masters triumfował Paweł Kazanowski (Mayday Team Lublin - kat. Cyklosport). 

Uczestnicy byli nie tylko po wrażeniem bardzo sprawnej organizacji zawodów, co było zasługą Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie z prezesem Marcinem Bielskim na czele i Okręgowego Związku Kolarskiego w Lublinie, któremu od lat przewodzi prezes Andrzej Kita, ale także tego, jak korzystnie na przestrzeni lat zmieniło się nasze miasto. - Po raz ostatni byłem tu ponad 30 lat temu, jeszcze jako zawodnik. Teraz Lublin się fantastycznie rozwinął. Macie wspaniałe obiekty - sportowe i nie tylko, świetne drogi. Kiedyś ten region był postrzegany jako Polska B. Ja przyjechałem z zachodniej części kraju i mogę powiedzieć, że teraz Polska A jest właśnie tu - dzielił się wrażeniami jeden z trenerów.DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU